Προς το περιεχόμενο

PCTV 310i προβλήματα


SL9S9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχω την PCTV 310i και συμβαίνουν διάφορα προβλήματα, τυχαία διαφορετικά καθε φορα. Την εχω ξαναεγκαταστήσει αφού καθάρισα το registry με το ειδικό utility της pinacle. Αν την επιστρεψω λενε στα δικα μας pc παίζει αλλά την ελέγχουν λίγη ώρα. Λοιπόν:

-Αν είναι στην καλή της μερα παιζει ΟΚ

-Αν αλλαξεις καναλι ισως κολλήσει και μαυρίζει η οθόνη ή δείχνει μια εικόνα απο σταθμό παγωμενη και πρεπει restart

- Στα καλά καθούμενα αρχίζει και καταγράφει στο σκληρό την εκπομπή.

- Αν πατήσεις stop αν είσαι ατυχος κολλα όλος ο υπολογιστής.

- Mε το τηλεκοντρολ αλλάζοντας καναλι καμμια φορά αρχίζει παλι να γραφει.

Με έχει σπάσει τα νεύρα συν το ότι κανει μια ωρα να ξεκινήσει(ενταξει 20 δευτερολεπτα). Δεν ξερω τι απο τα δύο να πεταξω το board ή την τν καρτα; Κατι φταίει. Δεν δείχνει και 30 frames. Φαίνεται για καμμια 18-20 ειδικα στα αθλητικα υπαρχει πρόβλημα. Το βοηθητικο προγραμα που εχουν για επεξεργασία video κολλάει πάντα και ποτέ δεν έτρεξε. Εχω κατεβασει τελευταίες εκδόσεις.

Μήπως οι core 2 duo οι νεώτεροι είναι πιο σταθεροί; Παρατήρησε κανείς τίποτα; (σπανια σε αλλα προγραμματα παρατηρησα κολλήματα).

To board είναι Gigabyte 965GDS3 και η vga επίσης της gigabyte. Ο C2D έιναι ο πρώτος που βγήκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Βαλε το τελευταιο Pinnacle TVCenter Pro και θα εισαι οκ.

Αμ δε!

Εσενα δουλευει οκ? Κανει και αυτό 20 δεύτερα να μπει και αργει περισσότερο οταν το κλεινω. Επίσης παλι γραφει καμμια φορα μονο του.

Εσύ εχεις gigabyte borad και core 2;

Oταν ξεκινας record δεν αργει 5 δευτερολεπτα;

Oταν αλλάζεις σε ψηφαικό καναλι παλι δεν αργει 5 δευτερολεπτα;

---

Μαλλον 2 πραγματα συμβαινουν:

1) δεν ειναι συμβατη με core 2 duo ή gigabyte

2) χαλασμενο ματι τηλεκοντρολ (δηλ απο παρασιτα παιρνει σήμα να γραψει - εδώ αναψα το φως του δωματιου και αρχισε να γραφει) αλλα τα άλλα κολλήματα; και hardware problem να εχει η καρτα;

---

Θα την παω πίσω. Θα την βαλουν στο πλαισιο σε κανενα pc. Θα πουν δουλεύει οκ. Σιγα μη κατσουν 1 ώρα να κανουν zapping και records κλπ (γιατι μετα από ωρα τα παίζει). Θα μου την επιστρεψουν και μετα θα την κανω κομματακια :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω gigabyte board και core 2.

Κανει 2 δεύτερα να μπει και αργει 1 οταν το κλεινω.

Oταν ξεκινω record αργει 1 δευτερολεπτο.

Oταν αλλάζω σε ψηφιακό καναλι δεν αργει πανω απο 1 δευτερολεπτο.

Εχω αυτα.

Intel Core2 6400 2.13GHz

gigabyte 945P-S3

2048 MBytes μνημη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα 2 δευτερα ε; (απο τη στιγμή που κανεις κλικ ωσπου να δείς εικόνα)

---

Tο 1GB ram παραπανω δεν νομιζω να είναι η αιτία που μπαινεις σε 2 δευτερα ενω εγω σε 20. Ή το chipset μου φταιει (965G) ή η tv card. Θα την παω για ελεγχο. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paidia, kserete pos mpenei i sigekrimeni karta sta vista???

Εγώ δεν τολμώ να τη βάλω. :mrgreen: Eδώ με τα XP έχω πρόβλημα....

Tο CD εγκαταστασης μου γραφει για XP. Υποθετω θα πρεπει να κατεβασεις έκδοση για vista.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το tvcenter μαπα είναι...

Για να κανεις edit τα καναλια πρεπει να κλεισεις την tv (20 δευτερολεπτα) να ανοιξεις το ρυθμισεις (αλλα 20 δευτερα) και μετα βλεπεις οτι δεν μπορεις να τα μετακινήσεις να βαλεις τα favorites σε μια σειρα οπως φαινεται στο σχημα. Συνεχεια γραφει cannot load defaults. Ουτε DELETE από favorites δεν λειτουργει. Τελειως φρικαρισμενο software όπως και στο MEdia Center (τουλαχιστον στο δικο μου PC ε;)

Αφου οταν ΠΑΙΖΕΙ η tv βγαζει λιστα με καναλια. Γιατι οι βλακες δεν το εκαναν να τα αλλαζεις εκει;;; και πρεπει να βγεις και να μπεις σε αλλο προγραμμα;

Ακομα και για μικρορυθμιση. Eπισης εγκαθιστα και MS SQL server. Γιατί; Με ολα αυτα την κανανε βαρια την εφαρμογή. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ PINNACLE. Θα την παω πισω και αν δεν την παρουν θα την κανω κομματακια και θα το βαλω στο youtube.

post-53022-129062952042_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...