Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά monitor με TVtuner


azer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω επιφορτιστεί με την αγορά οθόνης με ενσωματωμένο TV-tuner για την κοπέλα μου. Το PC της το χρησιμοποιεί κυρίως για να βλέπει τηλεόραση οπότε οι οθόνες με TV ενσωματωμένη είναι μονόδρομος (αν και έχουν λίγο χειρότερες επιδόσεις). Το μόνο πρόβλημα είναι ότι πρέπει να την πάρω αύριο και δεν προλαβαίνω να το ψάξω οπότε θα ήθελα την βοήθειά σας! Το budjet είναι γύρω στα 250euro...ευχαριστώ΄εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exei dei kaneis apo konta thn LG 22'' M228WA-BZ?

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=69975777&product=984876

 

Genikws oi othones me tv tuner exoun kali eikona? Enww an doulevei kapios sto pc me kapia analogi tv-monitor mi tou vgoun ta matia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai, ehm peripou nai! Telika ths pira thn M208WA-BZ h idia se 20,1". Einai +G*M* tis o8ones. Kai gia tv teleia kai treli analysi gia monitor! Den prolava na thn testarw omws arketa. Telika den einai toso megali gia na th fovasai (nai tis fovomun tis polles inches!). Polles ru8miseis gia apeikonisi tv, oles oi aparaithtes syndeseis,kali adi8esh - xronos apokrisis. To mono otan thn evala sto pc me VGA syndesi mu fanike poly foteini.. 8a paiksw ligo me ta color correction ths nvidia thn epomeni fora.

 

Pantws ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΖΩ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego phra shmera thn idia othonh LG se 22 ''.

Tyxeros hmoun mono apo thn apopsh oti den eixe oute ena kammeno pixel, omos h othonh sto epano kai sto kato meros eixe mia leykh foteinh grammh opote paei gia allagh.Fainetai kataplhktikh othonh pantos.Otan exo thn nea tha grapso entyposeis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@azer:

Έχεις παίξει γρήγορα παιχνίδια με την LG 208; Μήπως εμφανίζει πολύ ενοχλητική θολούρα ή tearing στα παιχνίδια;

 

Δεν έχω προλάβει να βάλω τίποτα ιδιαίτερο να δω..(θα γίνει και αυτό) πάντως μέρχι στιγμής (λίγο CS) δεν έχω προσέξει κάτι και δεν βλέπω το λόγο να υπάρχει πρόβλημα.

 

PS: Το tearing δεν είναι θέμα οθόνης αλλά θέμα μεγάλων επιδόσεων της κλάρτας γραφικών (δοκίμασε vsync)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Νά ρωτήσω παιδιά, υπάρχει LG με ενσωματωμένο αναλογικό & ψηφιακό δέκτη με VESA mount ;;

αλλιώς νομίζω οτι θα στραφώ στην Samsung LCD-TV 20'' SM-T200HD άν και δέν βλέπω να έχει VESA.

Θέλω να ρωτήσω ακόμη ποιά έχει περισσότερο backlight bleeding (ωστε να την αποφήγω) η LG ή SAMSUNG,

Για χρήση περισσότερο ώς τηλεόραση, ποιά είναι καλύτερη (ξεκούραστη) η 20άρα ή 22άρα οθόνη ;;

 

Γενικά παιδιά, θα ήθελα να μου προτείνεται:

οθόνη 20-22" με αναλογικό & ψηφιακό δέκτη (ζωντανά-ζωηρά χρώματα)

με VESA mount και όσο το δυνατόν λιγότερο backlight bleeding έως ανύπαρκτο,

γύρω στα 250-300 ευρώ.

 

Ζητάω πολλά ;; :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...