Προς το περιεχόμενο

Αποτυχια αναβαθμισης K750 HELP!!


spocky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηγα σημερα να κανω αναβαθμιση στο λογισμικο του κινητου μου μεσω του προγραμματος της SE.Το προβλημα ειναι οτι οταν εκανα την αναβαθμιση κολλησε γυρω στο 5% με αποτελεσμα να μην ανοιγει τωρα το κινητο.Μπορω να κανω κατι ετσι ωστε να επανερθει στην προηγουμενη κατασταση του?Το κινητο ειναι Vodafone live!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file spocky....

 

prin kanoume mia anabathmish sto logismiko tou kinhtou mas psaxnoume ligo sto web....an eixes psaksei tha to eixes swsei to kinhto sou...

 

h anabathimish afora kinhta ta opoia exoun to logismiko twn kataskeuastwn..to k750 pou exeis esy kai pou einai vodafone live exei ena tropopoihmeno logismiko ths vodafone kai to opoio einai KLEIDWMENO! gia auto sou kollhse to kinhto.

 

twra den kserw pou prepei na to pas..sthn ericsson h' sthn vodafone..i don't know.

 

allh fora perissotero prosoxh

 

filika

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβαμαι πως το κινητο ειναι πλεον vodafone dead.

ας ελπισουμε να στο καλυπτει η εγγυηση. δεν ξερω αν ειναι αναστρεψιμο αλλα νομιζω πως δεν ειναι. σε πολλες συσκευες αν προκυψει προβλημα την ωρα που τις φλασαρεις η κανεις αναβαθμιση μενουν τουβλα. ελπιζω να κανω λαθος,οπως και να χει, πηγαινε το απο την βονταφον,και ισως καλυτερα να μην τους ελεγε τι συνεβει. πες οτι εσβησε μονο του, χωρις ομως αυτο να σημαινει πως αποκλειεται να το καταλαβουν. απο ηθικης πλευρας δεν μας νοιαζει,μιας και η βονταφον μονο ηθικη δεν ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό επαναφέρεται σίγουρα. Πάνε σε κάποιον "άγνωστο" (όχι Γερμανό και VDF) για να σου περάσει το τελευταίο καθαρό λογισμικό για το κινητό ή αν προτιμάς μπορεί να σου περάσει από το w800i. Αν σου πουν πάνω από 30 ευρώ μην το κάνεις, ψάξε κι αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά να ρωτήσω, αν ο φίλος μας το πάει κατευθείαν στο service της Sony για αναβάθμιση δεν θα του φέρουν καμία δυσκολία...λογικά τις δικαιολογίες κ.λ.π. θα τις αντιμετώπισει από τα Service της Voda και Germanos. Στην αντιπροσωπία της Sony Ericsson θα μπορεί να ζητήσει να μην περάσουν το προφίλ της Vodafone.

 

Αν πάει σε κάποιον "αγνωστο" δεν παίζει πιο πολύ στο χάσει την εγγύηση? Ρωτάω τώρα ως αφελής....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη SE θα τον βοηθήσουν μόνο αν το κινητό είναι στην εγγύηση και δεν του έχει προκαλέσει σκόπιμα ζημιά - πράγμα που στην περίπτωση του φίλου δεν ισχύει. Επίσης δε γίνεται να ζητήσεις αναβάθμιση από VF-live! σε κανονικό. Επίτηδες δεν την κάνουν.

 

Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα τύπου 9volto να σου επαναφέρουν το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δε γίνεται να ζητήσεις αναβάθμιση από VF-live! σε κανονικό. Επίτηδες δεν την κάνουν.

 

Το έχω ζητήσει φίλε μου και το έχουν δεχτεί χωρίς πρόβλημα και ήμουν εντός εγγύησης. Τώρα για τον spocky τα βλέπεις χλωμά τα πράγματα ως προς την εγγύηση λες πως δεν θα το δεκτούν? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το έχω ζητήσει αλλά δε το δεχθήκανε (με την αιτιολογία πως το κινητό ανήκει εν μέρει στην Vodafone).

Αν το κινητό σου ήταν εκτός εγγύησης και θα πλήρωνες για την αλλαγή τότε αλλάζει.

 

Όσο για το δεύτερο, πιστεύω πως θα καταλάβουν την λανθασμένη απόπειρα του φίλου για αναβάθμιση και θα του ζητήσουν να πληρώσει τα "σπασμένα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το έχω ζητήσει αλλά δε το δεχθήκανε (με την αιτιολογία πως το κινητό ανήκει εν μέρει στην Vodafone).

Αν το κινητό σου ήταν εκτός εγγύησης και θα πλήρωνες για την αλλαγή τότε αλλάζει.

 

Όσο για το δεύτερο, πιστεύω πως θα καταλάβουν την λανθασμένη απόπειρα του φίλου για αναβάθμιση και θα του ζητήσουν να πληρώσει τα "σπασμένα".

 

Οχι φίλε μου αυτό ήταν και το περίεργο ότι ήμουν εντός εγγύησης και το δέκτηκαν .... Λες να έπεσα στην περίπτωση?? :mrgreen:

Αν το καταλάβουν ουπς :shock: οπότε καλύτερο να μην το επιχειρήσει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε μπορεί να δοκιμάσει... αν το δεχθούν οκ, διαφορετικά θα πληρώσει - πράγμα που θα γίνει έτσι κι αλλιώς.

Στη θέση του φίλου θα πήγαινα 9volto να το μετατρέψω σε W800i. Αν πάθει πρόβλημα στο hardware στο γυρνάνε σε VF-live! δωρεάν ώστε όταν το πας στη SE να το καλύπτει η εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μετατρέψει το δικό μου Κ750 σε W800. Κανένα πρόβλημα και πραγματικά αξίζει.

Μόνο αρνητικό η τσουχτερή τιμή (25 ευρώ) για ένα τέταρτο δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μετατρέψει το δικό μου Κ750 σε W800. Κανένα πρόβλημα και πραγματικά αξίζει.

Μόνο αρνητικό η τσουχτερή τιμή (25 ευρώ) για ένα τέταρτο δουλειά.

 

Εγώ να σου πω ότι την είχα πεταμένη γιατί είχα πάρει άλλη συσκευή και πήγα εδώhttp://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=160476 και το μετέτρεψα με τις οδηγίες που είχε γράψει ο kostastnt και όλα οκ έχω ένα παλιό αλλά νέο κινητό. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...