Προς το περιεχόμενο

Ποια ψύκτρα για σκληρό να πάρω?


desolatorXT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια ψύκτρα για σκληρό να πάρω? Θέλω να προτείνετε συγκεκριμένο προιόν, και μάλιστα αν έχετε δοκιμάσει κάτι θα ήθελα γνώμες... Θέλω πολύ μεγάλη πτωση της θερμοκρασίας και κατά το δυνατόν μικρό μέγεθος της ψύκτρας... Έχω 7 σκληρούς στο pc μου, ο ένας πανω στον άλλο μέσα στο ίδιο κουτί και όπως καταλαβαίνετε αν το σύστημα λειτουργήσει πάνω απο μισή ώρα, θα πάρει φωτιά... Προς το παρόν τους έχω αφαιρέσει μέχρι να βρώ αποτελεσματικές ψύκτρες... Είδα μερικά προιόντα σε e-shops αλλά τα περισσότερα δεν μου γεμίζουν το μάτι, ενώ και αυτά που μου το γεμίζουν, έχουν χαμηλή βαθμολογία από τους αγοραστές... Δεν ξέρω τι να πάρω... Plz help, γιατί έχω και την δουλειά μου στους σκληρους που αφαίρεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι που σκεφτηκα,μπορεις να βαλεις 2 ανεμιστηρακια να τους χτυπαει.Εγω εχω 2 σκληρους και εχω βαλει ενα ανεμιστηρακι και η θερμοκρασια το μεγιστο που εχουν φτασει ειναι 39.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12aria fans na tous varane...h kalyterh kai oikonomikoterh lysh...

 

δυστηχώς

1) δεν χωράνε στο κουτί(οι σκληροί έχουν πιάσει τον χώρο, μέχρι και τα cd/dvd drive που είχα έβγαλα για να τους χωρέσω...) Για την ακρίβεια οι 3 σκληροι που είναι στις θέσεις των drives δεν έχουν πρόβλημα, οι άλλοι 4 που είναι ο ένας πάνω στον άλλον έχουν το τρομερό πρόβλημα... Μιλάμε για 80-90C θερμοκρασία, μόλις το είδα έβγαλα την μπρίζα, και τους έβγαλα με αντιθερμικό γάντι γτ δε μπορούσα να τους πιάσω αλλιώς... Καιγόταν τα χέρια μου...

2) δεν υπάρχει κενό διάστημα μεταξύ των σκληρών, οπότε δεν θα περνάει ο αέρας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alla3e kouti tote...oi lyseis tou style Zalman me heatpipes kai etsi an den exoun kati na tis fysaei den kanoun douleia ths prokophs...

 

Full Tower Κουτί έχω από server... :(

 

Κάτι τέτοιο θα έκανε δουλειά? (x7 δλδ, ένα για κάθε δίσκο)

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.804900

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 7 δισκοι τι χωρητικότητα εχουν εκαστος?

 

server case με 3 εσωτερικα 3,5''??

το stacker(το παλιο)παιρνει μεχρι 12 δισκους (με 4 in 3 module)

 

Παντως ολες αυτες τριχες με τα ανεμιστηρακια και τις ψυκτρες ειναι απλα τριχες...

 

Δε μπορεις να κανεις καμια πατεντα στο κουτι να τους χωρεσεις?Καμια πατουρα να καθονται πανω? Ή δε σε παιρνει ουτε στο υψος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...