Προς το περιεχόμενο

forthnet 2 play cl 110 siemens


Προτεινόμενες αναρτήσεις

[offtopic]Δοκίμασε το PrintScreen κουμπάκι στο πληκτρολόγιο και μετά Paste (Επικόλληση) στη ζωγραφική (Paint) για να μην παιδεύεσαι με κινητά και φωτογραφικές μηχανές...[/offtopic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

afto ine to provlima andree ine apo vista merikes fores to vlepi kai alles oxi ,provlimatika ta siemens dioti evala allo router kai to evlepe...ta rithmisa ola xollothotan ta vista to vlepun to siemens kanena provlima,ixa kai sta xp provlima me to router

spirosta me ethernet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 1η εικόνα από πού είναι, γιατί εγώ δε βρίσκω πουθενά το εικονίδιο ''SIEMENS ADSL CL-110'' . Μάλλον κάτι δεν έχω κάνει ακόμα?

 

Εναρξη -> Δικτυο, στα vista

"θεσεις δικτυου" λογικα στα xp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A επιτέλους... με ethernet!!!! Ανειρώ ότι έχω πει ΑΛΛΑ...

 

1)To siemens ΔΕΝ υποστηρίζει upnp...

2)Πρέπει να ανοίξεις τις πόρτες που έχει στον αρουραίο στο μενού port forward του router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο θελει και το usr.

ρυθμιση απο το port forward και οχι upnp.

βαλε και down=3000 και up=150,εφοσον εχειs 2play,και θα κατεβαζειs τα αρχεια με μεγαλη ταχυτητα.

εννοω παντα οτι θα χρησιμοποιειs το emule 48a ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"θεσεις δικτυου" λογικα στα xp.

 

Σ'εμένα στις ''συνδέσεις δικτύου'' έχει 2 εικονίδια (πύλη internet-''Σύνδεση internet'' και Τοπικό δίκτυο ή internet υψηλής ταχύτητας-''Τοπική σύνδεση'').

 

Μπορεί να μου πει κάποιος τί ρυθμίσεις έκανε στο ''advanced'' (μόνο απ'το browser μπαίνουμε εκεί?) του router - εννοώ αν χρειάζεται να έχω π.χ. Zone Alarm, ενόσω έχει δικό του firewall?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το απόγευμα δε μου βγάζει απoτελέσματα στο search του μtorrent,και ούτε εμφανίζει seeders ή leechers σε torrents που βάζω από το google. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό? Μήπως είναι ''δουλειά'' της forthnet ή θέλει κάποια ρύθμιση ο router(αν και δε θυμάμαι να πείραξα κάτι)?

 

ΥΓ Πάντως με το 2play στα torrents το μέγιστο που έχω δει είναι 1.1 MB(αν θυμάμαι καλά), επομένως, θεωρητικά, πάνε άχρηστα τόσα ΜΒ-όπως είπε και ο xolloth εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σας ρωτησω κατιπου μου φαινεται περιεργο....

σημερα εκανα εγκατασταση αυτο το μοντεμ,αφου σημερα ενεργοποιηιηκε και η γραμμη μου,και αφου εσπασα το κεφσλι μου(ψιλοασχετος με το ιντερνετ)και εχω xp στο φορητο μου...ο υπολογιστης ΔΕΝ βρισκει το siemens με τιποτα....

πως ομως εγω μπορω και ειμαι συνδεμενος....(ολα τα φωτακια στο μοντεμ ειναι πρασινα),και επισης να ρωτησω,οτι απο τη στιγμη που ανοιγω το πισιειμαι και μονιμα στο ιντερνετ χωρις να κανω συνδεση κλπ οπως ημουν παλια?(παλι με adsl)....

σας ευχαριστω πολυ και περιμενω τις απαντησεις σας....:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου σωστά δεν βρίσκει το modem ο υπολογιστής σου. Μέσω ethrnet συνδέονται μόνο συσκευές δικτύου και έτσι δεν χρειάζεται για να το πω πιο απλά να αναγνωρίσει τι τύπος συσκευής είναι...

Και ναι είσαι μόνιμα συνδεμένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τί ρυθμίσεις θα πρέπει να κάνω σε έναν υπολογιστή, στον οποίο μόλις εγκατέστησα τα windows, για να του δώσω internet μέσω της θύρας usb του ρουτερ(το'χω συνδέσει μέσω ethernet με τον δικό μου)? Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει και με ''αυτόματη απόδοση διεύθυνσης ip και διακομιστή dns'', αλλά τίποτα...

 

Αν πάρω switch, ποιό να διαλέξω? Θα χρειαστεί και καλώδιο ethernet?

http://www.cosmodata.gr/product_b.php?Lang=gr&id=2&cicid=113&cid=40&mid=11&pid=2939

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=737&product=552100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...