Προς το περιεχόμενο

e-gadgets.gr πρόβλημα.


Dreamina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτές τις μέρες έχω φάει να ψάχνω amazon.co.uk και ότι αγγλο eshop για να βρώ ένα ωραίο δώρο για τον δικό μου μιας και θέλω κάτι ξεχωριστό για τα γενέθλεια του. Αυτό το ξεχωρίστό θα με φάει.

 

Έγινα μέλος στο e-gadgets.gr μιας και ότι αγγλομάγαζο είχε κάτι να μ'αρέσει ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΕΛΛΑΔΑ ακόμα και το amazon.co.uk σε αυτά που ήθελα ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΕΛΛΑΔΑ άσχετα αν δηλώνει αρχικά σε όλη την Ευρώπη και αν πας να διαβάσεις περισσότερα η Ελλάδα είναι στις εξαιρέσεις μαζί με κάτι άλλες χώρες. Ευτυχώς που υπάρχουν και τα ελληνικά.

 

Στο e-gadgets.gr ενώ έχει ωραία πραγματάκια έγινε το εξής άσχημο

 

Έγινα μέλος για να βάλω στο καλάθι μου ένα συγκεκριμένο πράγμα όταν πήγα στη φόρμα επιβεβαίωσης στοιχείων και συμπλήρωσα επίθετα διευθύνσεις το μόνο που δεν έκανα είναι να βάλω με τη τρόπο θα πληρώσω γιατί θα το έβαζα μέσω κάρτας και λέω κάτσε να κοιτάξω κ άλλο πριν καταλήξω τι θα πάρω κ έτσι χωρίς να ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΩ την παρεγγελία έκλεισα το tab και συνέχιζα να ψάχνω...

 

Αυτό έγινε Κυριακή βράδυ...

 

Σήμερα Τρίτη μπαίνω με τα στοιχεία μου στο site (username & pass) και πάω στο καλάθι να τελειώσω να βάλω τα στοιχεία της κάρτας μου κ διαβάζω ότι η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΕΚΤΕΛΕΣΤΗΚΕ...

 

και μένω....

 

πήρα τηλ να δω τι έγινε εξήγησα αυτά που ανέφερα και παραπάνω αλλά ο κύριος που το σήκωσε δεν ήταν διαθετιμένος να μου πει μηπως θέλετε ακύρωση????ευτυχώς που έχω τα λεφτά γιατί ο τρόπος πληρωμής θα γίνει ντουκου στην acs (ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΤΡΟΠΟ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΑΚΟΜΑ...) και μου συμπλήρωσε οτι θα με πάρουν τηλ απο acs.

 

Ευτυχώς που δεν άλλαξα γνώμη για το προιόν και σε αυτό κατέληξα.

 

Να σημειώσω ακόμα ότι e-mail επιβεβαίωσης παραγγελίας ου δε ποτε έλαβα αλλίως θα το έβλεπα πριν πάω στο site τι έγινε...

 

Και αν δεν συνέχιζα να θέλω το προιον θα με έπαιρνε τηλ η acn Και θα έμενα κάγκελο....

 

 

Δεν είναι η πρώτη μου φορά για αγορές μέσω Internet είναι για μένα ένα από τα αγαπημένα πράγματα...

 

Αλλά ξέρω (ή μαλλον ήξερα) πως χωρίς να βάλεις τρόπο πληρωμής και χωρίς να πατήσεις το κουμπί συνέχεια ή οκ ή ότι άλλο κουμπί για εκτέλεση παραγγελίας ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ Η ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ.

 

 

Με ενόχλησε και το γεγονός που αυτός που μου μίλησε τηλεφωνικά ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΑΚΥΡΩΣΕΙΣ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ ΝΤΕ Κ ΚΑΛΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ...

 

αλλα σας εξήγησα τι έγινε.

 

και καταλήγω στο ότι ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΣΗΜΕΡΑ/ΑΥΡΙΟ...

 

αλλιώς ή θα το πλήρωνα χωρίς να το θέλω ή θα χαμε ντράβαλα με το e-gadgets (επιστροφή κλπ.)

 

 

Ελπίζω να μαι η εξαίρεση και να μη σας έχει τύχει.

 

ps: Για εσάς που θα τρέξετε να το παίξετε έξυπνοι και να μου πείτε ότι ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΤΗΣΑ ΚΟΥΜΠΙ ΕΓΩ. αφήστε το καλύτερα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να λέγονται τέτοια και καλά έκανες και το έγραψες. Στην αρχή του post είπα να μπω να δω το site, στο τέλος του post λέω #$&% το μπορεί να χρεωθείς. lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλιώς ή θα το πλήρωνα χωρίς να το θέλω ή θα χαμε ντράβαλα με το e-gadgets (επιστροφή κλπ.)

 

Ή δεν θα το πλήρωνες και η ACS θα ήταν αναγκασμένη να το επιστρέψει στο κατάστημα.

 

Άσχετο με τον λόγο που ανοίχτηκε το topic, αλλά το κατάστημα μου φάνηκε λιγάκι ακριβό σε κάποιο προϊόντα που κοίταξα και ήξερα πόσο κάνουν αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...