Προς το περιεχόμενο

USB stick


kostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Απλα καλο θα ηταν να ειναι ισο το μεγεθος του stick με τη ραμ του συστηματος. Απο την αλλη, καθε φλασάκι μπορει να γινει readyboost μεσω επιλογης στα vista.

Εγω π.χ. εχω ενα που καθεται 1GB, ε θα το βαλω μολις βαλω βιστα να δουμε τι θα κανει. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 10-15 μέρες αγόρασα ένα USB stick 1GB sony το οποίο το είχαν προσφορά στο carrefour Ηρακλείου 10?. Δεν γνωρίζω αν ισχύει ακόμα η προσφορά... Πάντως λειτουργεί ως readyboost στα vista αλλά να πω την αλήθεια δεν είδα καμία διαφορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν ειναι Βιστα ready αναγραφεται στην συσκευασια, συνηθως υπαρχουν απο kingston, san disk. Εχει ο γερμανος απο οτι ειδα και νομιζω σε πολυ καλη τιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ π'αντως ένα παλίό 512 που είχα, δεν έκανε. Μάρκα myflash από Multirama.

 

Το βρήκα παιδιά γιατί πήγα να δοκιμάσω ένα άλλο και μκου έβγαλε το ίδιο προβ.

<a href=readyboosthz2.jpg' alt='readyboosthz2.jp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia na ine ready boost xriazete kapia taxitita metaforas dedomenon.vazontas to stick pano sto sistima ekini ti stigmi kani ena pick sta dedomena kai to vlepi os ready boost,eno den einai,kai otan to patisis na energopiithi tote sou lei oti den ine simvato.

an einai ontos simvato tote sto energopii meta pou tha to patisis kai oxi stin proti ikona pou sou to dixni.eki para pola dixnoun os ready boost eno den einai.

kai exo tin entiposi oti prepi na exi rithmo metagogis 15mb/s kai pano.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Όπως τα λέει ο kinitos είναι. Αγόρασα το RUF2-R8G της Buffalo πριν από ενάμιση μήνα. Αυτό γράφει με 25 και διαβάζει με 32mb/s και είναι πραγματικά πολύ καλό. Πλήρως συμβατό με τα Vista (πρέπει όμως να περαστούν τα windows updates πρώτα για να δουλέψει), έχω δει μεγάλη διαφορά στο σύστημά μου, ιδίως στην εκκίνηση. Έχει 8gb ram και του έχω αφιερώσει γύρω στα 3 για το readyboost. To σύστημά μου έχει 2gb ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...