Προς το περιεχόμενο

Η HOL με έβγαλε από τη Δίοδο!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εξηγούμαι..

Γυρίζοντας από διακοπές, την περασμένη Πέμπτη πρωί είχα κανονικά dsl. Σε κάποια φάση με πέταξε έξω και έσβησε και το λαμπάκι του router. Μετά από τηλ. στη τεχνική υποστήριξη (περιττό να πω ότι τόσα τηλ. τους έχω κάνει και πάντα περιμένω πάνω από 20λεπτο στην αναμονή), μου είπαν ότι είναι γενικότερο πρόβλημα της Διόδου και ότι από βδομάδα θα το έφτιαχναν!! Αλλά ρωτώντας και άλλους φίλους, ψιλιάστηκα ότι κάτι μου έκρυβαν.. Ξαναπήρα τηλ. και μου είπαν ότι "κατά λάθος" με έβγαλαν από τη Δίοδο και με πέρασαν στο ιδιόκτητο δίκτυο της HOL!! Τόσα τηλ. τόσες μέρες μου έλεγαν ότι θέλει μέρες να ξαναπεραστώ πάλι στη Δίοδο!! Αλλά επειδή χρειάζομαι το dsl, τους ξαναπήρα και μου έδωσαν τη εξής λύση: Να τροποποιήσω το username ώστε να έχω πρόσβαση μέσω του δικτύου της HOL. Αναγκασμένος και γω, αυτό κάνω ελπίζοντας ότι δε θα χρεωθώ παραπάνω!! Στη ΗΟL ο τεχνικός δεν ήξερε να μου πει αν θα με χρεώσουν!!

Σόρυ για το μεγάλο post απλά να αναφέρω τα τερτίπια των εταιρειών και μήπως έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον αυτό..

 

Ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εξηγούμαι..

Γυρίζοντας από διακοπές, την περασμένη Πέμπτη πρωί είχα κανονικά dsl. Σε κάποια φάση με πέταξε έξω και έσβησε και το λαμπάκι του router. Μετά από τηλ. στη τεχνική υποστήριξη (περιττό να πω ότι τόσα τηλ. τους έχω κάνει και πάντα περιμένω πάνω από 20λεπτο στην αναμονή), μου είπαν ότι είναι γενικότερο πρόβλημα της Διόδου και ότι από βδομάδα θα το έφτιαχναν!! Αλλά ρωτώντας και άλλους φίλους, ψιλιάστηκα ότι κάτι μου έκρυβαν.. Ξαναπήρα τηλ. και μου είπαν ότι "κατά λάθος" με έβγαλαν από τη Δίοδο και με πέρασαν στο ιδιόκτητο δίκτυο της HOL!! Τόσα τηλ. τόσες μέρες μου έλεγαν ότι θέλει μέρες να ξαναπεραστώ πάλι στη Δίοδο!! Αλλά επειδή χρειάζομαι το dsl, τους ξαναπήρα και μου έδωσαν τη εξής λύση: Να τροποποιήσω το username ώστε να έχω πρόσβαση μέσω του δικτύου της HOL. Αναγκασμένος και γω, αυτό κάνω ελπίζοντας ότι δε θα χρεωθώ παραπάνω!! Στη ΗΟL ο τεχνικός δεν ήξερε να μου πει αν θα με χρεώσουν!!

Σόρυ για το μεγάλο post απλά να αναφέρω τα τερτίπια των εταιρειών και μήπως έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον αυτό..

 

Ευχαριστώ..

 

Καλημέρα!

Από περιέργεια, ρώτησες αν τώρα που σου άλλαξαν δίκτυο θα ισχύουν οι χρεώσεις που είχες με τη Δίοδο; Κι επίσης, ψάξε προσεκτικά το συμβόλαιο, προβλέπεται η δυνατότητα της εταιρίας να σου αλλάξει δίκτυο; Εγώ που είμαι στη Forthnet, υπέγραψα νομίζω κάτι σαν εξουσιοδότηση για να φύγω από τον ΟΤΕ, δεν μπορούν να κάνουν ό,τι τους καπνίσει με τη γραμμή σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τεχνικό που ρώτησα δεν ήξερε να μου πει. Έχω στείλει mail με σχετική ερώτηση για τις χρεώσεις αλλά καμία απάντηση.. Προφανώς με πέρασαν στο πακέτο double play της HOL αλλά το θέμα είναι ότι εγώ δε ζήτησα κάτι τέτοιο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε λογαριασμό και αμα σε χρεώσουν ιδιόκτητο δίκτυο καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ. και κανα μπινελίκι στην εξυπηρέτηση πελατών της HOL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...