Προς το περιεχόμενο

πολύ αργό laptop


evansdr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.Το laptop μου,HP DV6520EA,Core 2Duo T7100 1,80 GHz,1024 RAM με Windows Vista Home premium ειναι μολις εναμιση μηνων.Παρ'ολα αυτα,εδω και αρκετο καιρο κολλαει,δηλαδη:κανει 5 τουλαχιστον λεπτα να ξεκινησει,μετα αργει να <<φορτωσει>>,υστερα ανοιγω το media player και κανει αλλα 5 λεπτα και βαλε...Ειναι απελπιστικη η κατασταση!Ειχε προεγκατεστημενο το Norton 2007,του εχω βαλει και το Spyware doctor,εχει διαφορα προγραμματα οπως skype,msn,limewire pro,bitlord,acdsee 9,flv player,google earth κτλ.Δεν ξερω τι φταιει.Ειναι ελευθερα τα 71 MB απο τα 105 και παρ'ολα αυτα εχει προβλημα.Θα ημουν ευγνωμων σε οποιον εδινε μια χειρα βοηθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το ψάχνεις. Έχω τον 6710Β 893 στα 7500 με 2GB Ram και 160 δίσκο. Και έχω βάλει μόνο Office και το Norton που υπήρχε στην εγκατάσταση των Vista από την HP. Ο υπολογιστής είναι και πάλι αργός λόγω Vista, ενδεχομένως και Norton.

 

Ρίξε μια ματιά στο θέμα που είχα ανοίξει πριν κανα μήνα:

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=206658

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά εκκίνηση είναι υπερβολή. Κάτι δεν πάει καλά.

Ή θα το έχεις παραφορτώσει με προγράμματα στην εκκίνηση ή κάτι που δεν βλέπεις απορροφά πόρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ρε παιδιά, δεν μπορεί να χρησιμοποιείτε Norton ακόμα! Πιστεύω ότι και στην Norton, άλλο antivirus χρησιμοποιούν!

 

Όπως είπανε και τα παιδιά, αφαίρεσε πράγματα από το Startup, πέτα το Norton. Άκόμα και στο Mac Mini μου, τα Vista μια χαρά πηγαίνουν.

 

Βάλε Avast Free για AV και θα είσαι μια χαρά, μην τρώτε παραμύθι με τους ιούς και βάζετε ό,τι διαφημίζεται περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω ειχα παλιοτερα Norton Antivirus που ηταν προεγκατεστημενο και κολλαγε πολλες φορες....Πριν μερικους μηνες εβαλα AVG και δεν εχει κολλησει σχεδον καθολου απο τοτε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο TOSHIBA μου (Τ5600/2gb ram) με KASPERSKY και διαφορα άλλα καλούδια που φορτώνω μπαίνει σε 1min και 15sec. Πάντα μιλάμε για VISTA.

 

Προσπάθησε να κάνεις ένα format. Είναι η λύση σε όλα τα προβλήματα. ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια.Εχω να κανω καποιες ερωτησεις.

1)τι ειναι το defragmentation

2)πως μπορω να δω αν απορροφουνται οι ποροι?

3)τι ειναι το Avast Free για AV?

4)πως γινεται το φορματ στα vista?Το ψιλοφοβαμαι να το κανω γιατι χανω τα παντα...

5)Θα ηταν καλο να βαλω τα Mc Affee???

 

Αυτα προς το παρον..

Α,και κατι αλλο.Η βαθμολογια του συστηματος μου ειναι 3,4/5.

Αν λεει κατι αυτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...