Προς το περιεχόμενο

Αγορά Κάρτας Γραφικών


gadg3takias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, να πάρω τώρα μια X1950 Pro πριν αποσυρθούν ή να περιμένω να πάρω μια 8800 όταν πέσουν οι τιμές; Η κάρτα που έχω τώρα είναι μια Radeon Χ550. Μήπως ξέρουμε αν πρόκειται να πέσουν οι τιμές των 8800 GTS σε 2 μήνες για παράδειγμα; Αν ναι πόσο θα κάνουν τότε; Η amd θα βγάλει και φθηνότερη έκδοση της HD 2900 (HD 2900 Pro ας πούμε); Sorry για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι η Nvidia δεν ριχνει τιμες ποτε... Απλα καποια στιγμη αποσυρει και φερνει το νεο πραμα... Βεβαια πριν την αποσυρση καποια μαγαζια κανουν κατι καλες τιμες αλλα για πολυ λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λες ότι μόνο αποσύρει τα προιόντα και δεν κόβει τιμές τότε πως κυκλοφορούν ακόμα 7600 και 7900 κάρτες; Ξέρουμε τπτ για φθηνότερη υλοποίηση της 2900;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, να πάρω τώρα μια X1950 Pro πριν αποσυρθούν ή να περιμένω να πάρω μια 8800 όταν πέσουν οι τιμές; Η κάρτα που έχω τώρα είναι μια Radeon Χ550. Μήπως ξέρουμε αν πρόκειται να πέσουν οι τιμές των 8800 GTS σε 2 μήνες για παράδειγμα; Αν ναι πόσο θα κάνουν τότε; Η amd θα βγάλει και φθηνότερη έκδοση της HD 2900 (HD 2900 Pro ας πούμε); Sorry για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε απάντηση.
φίλε gadg3takias πριν κάνεις κάποια αγόραστικη κίνηση περιμενε 3-4 μηνες να δεις και τα καινουργια μοντέλα που θα βγαλουν nvidia και ati, γιατι λένε ότι θα έχουν καλήτερη απόδοση από τις τωρινές.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πιο τσιμπημενες τιμες...
Φιλαράκι αυτό είναι το stadar ότι οι τιμές θα είναι εις βάρος μας για ακόμη μια φορά και η μαλ@@ια είναι ότι πληρώνεις για ξαναζεσταμένο φαί χωρίς να καλύπτει τις απαίτησης σου στο μέγιστο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα, θα αγορασω την 8800 GTS για καλες επιδοσεις και "σχετικα" χαμηλη τιμη, γνωριζοντας οτι σε λιγους μηνες θα βγουν καινουριες καρτες που θα υποστηριζουν το καινουριο DirectX.. η 8800 θα κρατησει αρκετα, μεχρι να πεσουν οι τιμες στις νεες καρτες γραφικων. προσωπικη μου αποψη παντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα περιμενα να βγουν οι νεες (ερχονται), να πουλησουν τα fanboyz τις GTX για τις νεες και να παρω μεταχειρισμενη με αποδειξη κτλ...
Σωστός ο iced !!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, να πάρω τώρα μια X1950 Pro πριν αποσυρθούν ή να περιμένω να πάρω μια 8800 όταν πέσουν οι τιμές; Η κάρτα που έχω τώρα είναι μια Radeon Χ550. Μήπως ξέρουμε αν πρόκειται να πέσουν οι τιμές των 8800 GTS σε 2 μήνες για παράδειγμα; Αν ναι πόσο θα κάνουν τότε; Η amd θα βγάλει και φθηνότερη έκδοση της HD 2900 (HD 2900 Pro ας πούμε); Sorry για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε απάντηση.

 

Γραψε πρωτο και το υπολοιπο σου συστημα(psu/cpu/ram/monitor)...

 

Y.Γ Να γραψω και μια απορια που το χω...

Γιατι ρε αδερφια εαν αγορασετε μια πραγματικα μαπα καρτα (πχ χ550) θελετε να την αλλαξετε με την κορυφαια(8800) ντε και καλα?Ετσι συνηθως την πατατε 2 φορες...

Αφου και σε midrange να πατε θα δειτε χαωτικες διαφορες...

Ειλικρινα χωρις παρεξηγηση,απλα το εχω δει να συμβαινει αρκετες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον γιατι ολοι θελουν το καλυτερο, μετα ειναι το Μαρκετινγκ ποΥ πουλαει. Παντως για μενα ειναι ευκαιρια να αγορασεις μια ATI 1950XT Pro η οποια συμφερει οικονομικα απο μια 8800 και παιζει οαλ τα τελευταια παιχνιδια, οι διαφορες ειναι μικρες ιδιως σε μεγαλες αναλυσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτ' απ' όλα: Οι connect3D τι λένε σαν κάρτες; Είναι αξιόπιστες;

 

Και να ρωτήσω τώρα ποιες από τις 3 να πάρω;

  1. connect3D HD 2600XT 256MB DDR3
  2. SAPPHIRE RADEON HD2600XT 256MB PCI-E
  3. GECUBE RADEON HD2600PRO 512MB PCI-E

Οι δύο πρώτες αν δε μου διέφυγε κάτι έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά... Οπότε τίθεται το θέμα SAPPHIRE ή connect3D;

 

Η τελευταία δεν είναι η 2600ΧΤ αλλά ή 2600PRO. Έχει όμως διπλάσια μνήμη. Μήπως λόγω διπλάσιας μνήμης έχει και καλύτερη απόδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...