Προς το περιεχόμενο

Τελικα ποια εταιρια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφερομαι για ευρυζωνικο internet + σταθερο τηλ.

 

Εχω μπερδευτει με τοσες προσφορες και συναμα εχω φοβηθει για αυτα που ακουγονται για τα κλειδωμενα routers στα torrents κα.Το κανει και αλλη εταιρεια αυτο εκτος της ΟN?Εχω VIVODI τωρα στα 2Mbps και δεν ειμαι ικανοποιημενος με την εξυπηρετηση(πολυωρη αναμονη,αγενεις τηλεφωνητες κλπ).Εχετε παρομοια παραδειγματα προς αποφυγη απο αλλες εταιρειες?Φαινεται πως η περιοχη μου και το τηλ. μου συμπεριλαμβανονται στα ιδιοκτητα δικτυα ολων των εταιρειων αλλα μου'χουν πει πως απο τα "εως" 12/18/20/24 Μbps που υποσχονται,η γραμμη μου μπορει να μη "σηκωνει" πανω απο 8 λογω των καλωδιων ή κατι τετοιο.Υπαρχει τροπος να ελεγξω ποσα Mbps "σηκωνει η γραμμμη μου ωστε να μην παω και παρω ασκοπα π.χ. τα 24 Mbps της Forthnet αν σηκωνει μεχρι 8 η δικη μου,εξαιτιας απαιρχιωμενης καλωδιωσης?

 

Τελικα,ποια εταιρεια προτεινετε να επιλεξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η hol ειναι καλη αν επιλεξεις το double play με 6 mbps που ειναι καλα για την περιπτωση σου

τωρα οσο για το ποσο αντεχεις πες μου το attetunation που λεει το ρουτερ σου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MIN BALEIS THLEFONO APO ENALAKTIKO PAROXO AN BALEIS TIN G@MISES

 

Έχω δει τα posts σου και πέρα το ότι είναι γραμμένα κεφαλαία (φαίνεται να φωνάζεις, plz γράφε με πεζά) παντού λες μακριά από full llu. Μπορείς να το αιτιολογήσεις μιας και από ότι λες ξέρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok doulew se ena megalo enalaktiko paroxo ston texniko tomea kai dexomaste kliseis gia blabes peripou 500-600 tin imera kai to poli na exoume to 5% ton pelatvn tou ote h 4 mhnes den einai tipota einai noris akouma posa problimata eixes me ton ote ta teleutea 10 xronia ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

akribos file mou den mpwrei na baleis ena pentaxrono na kanei mathimatikous upologismous

 

otan minis 2 mines xoris tilefono kai tha sou lene na dw ti tha kaneis :)

den eimai uperbolikos mou etixe 5 fores se mia ebdomada

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

eimai me Forthnet 2Play edw kai 1 mhna sxedon kai ola ok so far...

 

ta perissotera provlhmata stous enallaktikous ofeilontai pisteuw ston pampalaio xalko...se arketes perioxes ta kalwdia tou OTE einai megalytera se hlikia kai apo tous xrhstes...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

giati o OTE paizei me adsl kai oxi me adsl2+ opws oi enallaktikoi pou einai panw apo 12mbit...kai sto adsl2+ paizei megalytero rolo h apostash apo to dslam kai h poiothta tou diktuou apo oti sto "aplo" adsl...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giati o OTE paizei me adsl kai oxi me adsl2+ opws oi enallaktikoi pou einai panw apo 12mbit...kai sto adsl2+ paizei megalytero rolo h apostash apo to dslam kai h poiothta tou diktuou apo oti sto "aplo" adsl...

γιατι ο ΟΤΕ ειναι 50 χρονια πισω.

οταν οι εναλλακτικοι θα δινουν ταχυτητα με οπτικεs ινεs τοτε θα δωσει ο ΟΤΕ adsl2+.

ο ανταγωνισμοs τον ξεσκεπασε και εμεινε πισω,γιατι μην μου πειτε οτι δεν θα μπορουσε να δωσει και αυτοs 24mbps.

απλωs εχει μαθει να πουλαει το προιον του ακριβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giati o OTE paizei me adsl kai oxi me adsl2+ opws oi enallaktikoi pou einai panw apo 12mbit...kai sto adsl2+ paizei megalytero rolo h apostash apo to dslam kai h poiothta tou diktuou apo oti sto "aplo" adsl...

με την διαφορά ότι για εσένα που είσαι χρήστης (ίσως) κυρίως του internet δεν σε ενδιαφέρει το τηλέφωνο να είναι ότι να είναι σε επικοινωνία αρκει να είσαι πάνω από 8mbit...

 

Ομως αν είναι οικογένεια η μαμα και ο μπαμπάς π.χ. δεν θα ενδιαφέρονται να κατεβάσουν με 1mbps από rapidshare αλλά να μπορούν να μιλήσουν όποτε το θελήσουν με το χωριό χωρίς να ακουγονται λες και μιλάνε στο βουνό,η φωνή ερχεται από το υπερπέραν και η χιονοθύελα χτυπαει την τηλεφωνική γραμμη. και καλό είναι π.χ. ο πιτσιρικάς να μην τους βάλει σε τέτοιο κόπο γιατί μετά άντε να γυρίσουν....

 

δεν είναι όλοι οι χρήστες ίδιοι.

Μερικοί εξαρτώνται στην δουλειά τους από το τηλέφωνο (συναγερμοί τηλεδιασκέψεις κτλ) και με αυτά δεν παίζουν και επιλέγουν το δοκιμασμένο και όχι το pusharismeno.

 

Kai φυσικά το cc παίζει ρόλο

 

επικοινωνία με Tellas kai Forthnet μεσος χρονος αναμονής 10λεπτά

επικοινωνια με τεχνικούς 15-25 λεπτα εν ωρα βλάβης

για ΝΑ λαβεις την απάντηση "ΦΤΑΙΕΙ Ο ΟΤΕ".

Eιμαστε πολύ πίσω ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μπερδευτει με τοσες προσφορες και συναμα εχω φοβηθει για αυτα που ακουγονται για τα κλειδωμενα routers στα torrents κα.Το κανει και αλλη εταιρεια αυτο εκτος της ΟN?

 

To router (pirelli) που δίνει η ΟΝ δεν είναι πλέον κλειδωμένο. Μπορείς να κάνεις κανονικότατα port forwarding. Επίσης το σταθερό τηλ δουλεύει άψογα (σα να ήταν ΟΤΕ).

 

Γενικά κι εγώ ευχαριστημένος είμαι με ΟΝ.

 

Το σταθερό τους τηλ συμφέρει πολύ εάν κάνεις αρκετές κλήσεις εξωτερικό. Εάν όχι, νομίζω συμφέρουν καλύτερα άλλα πακέτα που δίνουν δωρεάν αστικά κι υπεραστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...