Προς το περιεχόμενο

προβλημα με emule (δε βγαζω ακρη)-ερωτηση για torrent


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εβαλα πριν λιγες μερες το emule και εχω low id...Το tcp test μου βγαζει fail και οτι οι ports θελουν ρυθμιση..Μπηκα λοιπον στο http://www.portforward.com και βρηκα ρυθμισεις ειδικα για το router μου usr9112. Τις ςκανα ακριβως οπως λεει και κανενα αποτελεσμα..Μπορει καποιος να βοηθήσει??Γενικα για τις οποιες ρυθμισεις χρειαζονται για να συνδεθω κανονικα?

 

Επισης σχετικα με τα Torrent...εχω το bit comet και κατεβαζο κατι ταινιες...γενικα τι ταχυτητες πιανει κανεις στα torrent??Εγω ας πουμε με πολλες ταινιες εχω δει γυρω στα 160κbyte συνολικα..Αλλη ταινια 60κβ αλλη 12 αλλη 2...Ξερω πως παιζει ρολο ποσοι το εχουν το καθε αρχειο απλα λεω γενικα τι ταχυτητες παιζουν στο κατεβασμα..

 

Σχετικα με τη συνδεση μου ειναι 2play, 13,6Mbit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το e-mule ειναι ευκολο για να το ρυθμίσεις .

την static ip την ξέρεις ?

αν όχι δεν αυτο και ξαναπόσταρε.

 

 

Για να βρούμε την static ip adress πηγαίνουμε στις συνδέσεις δικτύου

60633915av7.jpg

 

Έπειτα πατάμε διπλό κλικ στην τοπική σύνεση και στην καρτέλα υποστήριξη εκεί που λέει ip είναι η static ip

23118021fq4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανακάντες τις πόρτες με το καινούργιο το κολπο που σου έδειξα και μετα πες αν εγινε κατι.

 

pio kolpo...ti ennoeis?

 

Pantos otan ekana tis rythmiseis opos leei sto portforward.com evala kai tin ip se kapoia epilogi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω και γω 2play να βαλειs ταχυτητα στο conection 3000 down-150 up.

επισηs να ανοιξειs και τιs 2 πορτεs στο firewall των vista [TCP-UDP] Kαι να ανοιξειs και μονοs σου στο firewall του ρουτερ την θυρα TCP[NAT>VIRTUAL SERVER>εγραφη αριθμου θυραs.

με αυτεs τιs ρυθμισειs κατεβαζω απο emule αρχεια με μεγαλη πληροτητα και πολλουs sheders ,με 2,2-2,5ΜΒ/s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παs πινακα εκεγχου>teixos προστασια των windows>να επιτρεπεται ενα προγραμμα απο το τειχοs προστασιαs>βαζειs sτην πανω μπαρα το ονομα του προγραμματοs και στην κατω τον αριθμο τηs θυραs TCP που σου δινει το emule και παταs OK.

μετα παλι κανεισ to ιδιο και γραφειs παλι emule kaι απο κατω γραφειs kai την αλλη θυρα που σου δινει το emule και παταs OK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παs πινακα εκεγχου>teixos προστασια των windows>να επιτρεπεται ενα προγραμμα απο το τειχοs προστασιαs>βαζειs sτην πανω μπαρα το ονομα του προγραμματοs και στην κατω τον αριθμο τηs θυραs TCP που σου δινει το emule και παταs OK.

μετα παλι κανεισ to ιδιο και γραφειs παλι emule kaι απο κατω γραφειs kai την αλλη θυρα που σου δινει το emule και παταs OK.

 

entaksei paidia, ektos apo aytes tis rythmiseiw ithele kati rythmiseiw mesa sto antivirus pou exo...to eftiaksa k tora exo high id!! eyxaristo poly gia ti voithia!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...