Προς το περιεχόμενο

Vista & sata2 controller


johnyc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να βάλω vista. Εχω την μητρική p5w64 ws pro και σκληρό sata2. Θα πρεπει να βάλω το driver για sata2 controller όπως όταν έκανα για τα xp που πάταγα στην αρχή F6; Αν δε το βάλω τι γίνεται; Δεν αναγνωρίζεται το sata2 και η μεταφορά δεδομένων είναι πιο αργή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να βάλω vista. Εχω την μητρική p5w64 ws pro και σκληρό sata2. Θα πρεπει να βάλω το driver για sata2 controller όπως όταν έκανα για τα xp που πάταγα στην αρχή F6; Αν δε το βάλω τι γίνεται; Δεν αναγνωρίζεται το sata2 και η μεταφορά δεδομένων είναι πιο αργή;

 

στα XP αν δεν το έβαζες, δε θα αναγώριε το σκληρό δίσκο η εγκατασταση των windows και δε θα γινοταν να τα περάσεις...

 

αλλά επειδή σήμερα περνάω τα windows Vista, έχω και εγώ την ίδια απορία... Θα χρειαστώ δισκέτα για να περάσω τα vista σε sata? Δεν έχω ξανακάνει format με vista, είναι παρόμοια η διαδικασία με τα XP? Plz help :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99% έχουν ενσωματωμένα drivers τα Vista και δεν θα χρειαστεί δισκέτα. Σε σύστημα με Abit NF7-S (Silicon image sata raid controller) πέρασα τα drivers που είχα για τα XP και τα είδε κανονικά κατά την εγκατάσταση (από δισκέτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...