Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ ΚΑΡΤΑΣ AGP ΜΕ DIRECTX 10


finch

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν διάβασα κάπου ότι αναμένονται να κυκλοφορήσουν κάρτες agp με υποστήριξη directx 10. Αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ είναι κατα πόσο αξίζει η αγορά μια τέτοιας κάρτας.Ρωτάω γιατί θέλω να αλλάξω την agp κάρτα που έχω (Radeon 9100!!! ναι ζει ακόμα:-D) και δεν ξέρω κατα πόσο αξίζει να περιμένω για κάρτα με directx 10 ή να κινηθώ για μια υπάρχουσα με directx 9. Να τονίσω εδώ ότι παιχνίδια πολλά δεν παίζω αλλά θα ήθελα σε περίπτωση που έβαζα κανα παιχνίδι σχετικά καινούργιο να μπορώ να το παίξω αξιοπρεπώς..(μην φανταστείτε σε τρελές αναλύσεις)

 

κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174052&product=987751

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174052&product=989657

 

μια χαρα μου φαινονται...καποια στιγμη θα παρω μια απο τις δυο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα από'τι καταλαβαίνω καλύτερα θα ήταν δηλαδή να πάρω καμια κάρτα με directx 9 και να παίζει σε αρκετά καλές αναλύσεις παρά μια μέτρια directx 10 που προς το παρών δεν υπάρχει και μεγάλη υποστήριξη (παιχνίδια κλπ). αυτό που με μπερδεύει λίγο είναι η υποστήριξη High Definition και καλά. Αυτό ισχύει σε κάρτες με Directx 10 ή είναι κάποιο είδος trick?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Direct x 10.1 ετοιμαζει η microsoft.

 

100% ασυμβατοτητα με τις Direct x 10 καρτες γραφικων. :/

 

Για αυτο κ οι χαμηλες τιμες στις "Direct x 10" καρτες γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Direct x 10.1 ετοιμαζει η microsoft.

 

100% ασυμβατοτητα με τις Direct x 10 καρτες γραφικων. :/

 

Για αυτο κ οι χαμηλες τιμες στις "Direct x 10" καρτες γραφικων.

 

dld uposthrizeis oti an htan symvates me DX10.1 (pou mexri na deis tetoio game 8a exeis alla3ei xalara pali karta grafikwn akoma kai an epairnes twra karta me tetoia uposthri3h) 8a htan akrivoteres oi low end kartes grafikwn pou yparxoun twra?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...