Προς το περιεχόμενο

Samsung 206bw και απεικονηση του μαυρου


gantemis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια.Εχω την εν λογω οθονη και μου παρουσιαζει το εξης:Σε ταινιες και δορυφορικα καναλια(απο μια Skystar2 που εχω)σε οποιο σημειο της οθονης υπαρχει το μαυρο χρωμα μου εμφανιζονται κατι σαν "κυλιδες"και δεν φαινεται ενα ενιαιο χρωμα,στρωτο,δεν ξερω πως αλλιως να το παρουσιασω.Την αναλυση την εχω στα 1680*1050,στην εγγενη της αναλυση.Νομιζετε οτι υπαρχει προβλημα η εχει να κανει με την αναλυση ειτε των δορυφορικων καναλιων(720*576 συνηθως)ειτε των ταινιων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα σου παρουσιάζεται όταν βλέπεις τα κανάλια σε fullscreen?

Γιατί αν είναι έτσι τότε ίσως έχει να κάνει όντως με την ανάλυση και είναι normal φαινόμενο...

 

Κατά τ' άλλα πως σου φαίνεται η οθόνη? Από βδομάδα θα την παραγγείλω οπότε αν σου είναι εύκολο μετέφερε μας κάποιες εντυπώσεις σε συνάρτηση με τί χρήση την κάνεις (gaming, movies κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Bassstarlet έχει δίκιο. Ρίξε μια ματιά σε ένα παιχνίδι πως φαίνεται το μαύρο. Κατά πάσα πιθανόνητα, δε φταίει η οθόνη αλλά ή το κανάλι ή η Skystar2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως σε παιχνιδια δεν εμφανιζεται.Και επισης μου το εμφανιζει σε full screen οταν βλεπω ταινιες και δορυφορικα.Kατα τα αλλα ειναι σε ολα της πολυ καλη(αποκριση,φωτεινοτητα κτλ.)Δηλαδη η λυση ειναι να μην βλεπω σε full screen η να κατεβασω την αναλυση π.χ. 1280*1024;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Η ατέλειες από τα κανάλια και τα απλά dvd πάντα θα φαίνονται. Αν βρείς ένα high definition video θα δεις οτι δε θα φαίνεται τίποτα. Μπορείς να ρυθμίσεις την οθόνη σου (contrast) καλύτερα και να μη φαίνονται τα στίγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...