Προς το περιεχόμενο

Gnwmes gia Toshiba A200-1M5


ragno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Molis agorasa to sigekrimeno laptop kai thelw na dw gnwmes apo allous pou isws exoun akousei kati h to exoun kiolas..

1.aksizei i anavathmisi sta 2x1024 an analogistoume pws oi idi 2x512 tha pane axristes??(kostos 190e)

2.an paw apo vista se XP xanw tin eggyhsh kai kata poso tha dw diafora sto laptop??

Efxaristw polu..akouw gnwmes kai protaseis..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αναβαθμιση σε 2 γιγα κοστιζει 80-100 ευρω (εκτος τοσιμπα βεβαια-δεν χανεις και εγγυηση αν την κανεις μοονς σου) και ναι αξιζει

οσον αφορα τα χρ δεν χανεις εγγυηση

για διαφορε δεν ξερω δεν εχω δουλεψει σε βιστα

αλλα αν μεινεις με 1 γιγα μνημη, τοτε ναι θα δεις διαφορα στις επιδοσεις στα παντα

 

 

edit: προχθες αγορασα απο το http://www.crucial.com 2 γιγα μνημη, με τα μεταφορικα μου κοστισε 97 ευρω ενω ηρθαν χτες

σε 2 λεπτα τις ειχα βαλει,den einai tpt. ddr2 667mhz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ma ki egw tis exw vrei polu fthna alla pira ti toshiba kai mou eipe pws xanw oli tin eggyhsh tou laptop an den tis parw apo aftous..opote dwron adoron..den aksizei na xasw eggyhsh gia 100e...apla lew an aksizoun telika tosa lefta...

Oti alles apopseis gia ta themata kai to sugekrimeno laptop efprosdektes...

 

P.S.kai opoios thelei kai tis 2x512 mou leei kai tou tis dinw amesws kai proxwraw stin anavathmisi..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα αν αλλαξεις μνημες ,παθει κατι το λαπτοπ και ξαναβαλεις τις παλιες και το πας που θα το μαθουν;

καποιος φιιλος σε αυτο το φορουμ ειχε πει πως δεν παθαινει τπτ η εγγυηση τοσιμπα τους ειχε ρωτησει..τι να πεις

παντως σε σονυ πηρα ρωτησα και μου ειπαν δεν χαλαει η εγγυηση

τωρα ομως μη σε παρω στο λαιμο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου είναι να αφήσεις το Laptop ώς εχει! Για φυσιολογική χρήση είναι υπεράρκετο το 1GB RAM, ακόμη και αν βάλεις τα VISTA πάνω. Από ότι βλέπω η κάρτα που έχεις είναι της Intel (shared) οπότε εκ των πραγμάτων ούτε για παιχνίδια θα την χρειαστείς. Εχουμε γίνει υπερβολικοί (και βάζω μέσα πρώτο τον ευατό μου) με αναβαθμίσεις που τις περισσότερες φορές δεν μας είναι απαραίτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι με την μνημη που λαμβανει η ενσωματωμενη καρτα γραφικων μειωνεται ακομα περισσοτερο το ποσσοτο της διαθεσιμης μνημης. Για μενα το καλυτερο ειναι 1ον να βαλεις ενα φλασακι και να χρησιμοποιησεις το Ready boost, 2ον να αφαιρέσεις το Αερο για να τρεχει καλυτερα το λειτουργικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο ξέρω σε κανένα λάπτοπ δεν χάνεται η εγγύηση αν αλλάξεις μόνος σου τις μνήμες. Εδώ δεν χάνεται στα λάπτοπ της Apple, πολλώ δε στη Toshiba... Μάλλον για να σε φοβίσουν στο είπαν... Οπότε άλλαξε τες άφοβα. Παραπάνω μνήμη είναι πάντα ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγγύηση χάνεται μόνο αν η αλλαγή στην μνήμη ευθύνεται αντικειμενικά για την προκληθείσα ζημιά. Το ίδιο και για οποιαδήποτε άλλη προσθήκη π.χ αγοράζω μνήμη και καίγεται σκληρός δεν χάνεται η εγγύηση, αντίθετα αγοράζω μνήμη και καίγεται η μητρική και γι' αυτό φταίει αποδεδειγμένα η μνήμη που πρόσθεσα τότε χάνεται η εγγύηση. Αυτό από νομικής άποψης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

otan ennoeis oi xeiroteres ennoeis i gnwmi sou gia to sugekrimeno laptop??an nai giati??oso gia tis Ram paidia einai tsekarismeno..mou eipan xanei eggyhsh an tis parw apo allou kai tis exoun oi kleftes 100e parapanw...polu exw berdeftei...den kserw tio na kanw..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα παρε μνημες απο το

http://www.crucial.com

σου εγγυονται 100% συμβατοτητα και αν εχεις προβλημα τα λεφτα πισω. οι τοποθετηση απλουστατη. παραλληλα κρατα τις παλιες και αν ποτε σου βγαλει προβλημα πριν τις πας βαλε τις παλιες σου.

εναλλακτικα ρωτα τους αν μπορεις να αγορασεις μνημες απο αλλου και να τις πας να τις βαλουν αυτοι διχως να χαλασει η εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν και σε ελληνικα e-shop πολυ φθηνα, ηδη το εχω κανει σε φορητους φιλων μου και ειναι μαι χαρα, μην διαστασεις. Απλα η τοποθετηση αν δεν ξερεις ας γινει απο ενα φιλο σου τεχνικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...