Προς το περιεχόμενο

Eurobasket 2007 - Madrid


Chrisxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 795
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Διοτι ομαδα με πλευμεηκερ τον Λακοβιτς μπορει να κερδισει τους Ισπανους και να χασει απο τους Ισραηλινους. Ε, οταν μπουμε στα νοκ-αουτ ΠΟΣΑ σοβαρα παιχνιδια να παρουν?1 το πολυ και να πανε ημιτελικο

 

Παρεπιπτοντως, της πλακας ομιλο ειχανε, κατσε να παιξουν σημερα το πρωτο σοβαρο ματς με τους Λιθουανους και βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες ειδα οτι εκαναν κατι οργια παντως....

 

Ναι εναντίων της 1man team Γερμανίας του Dirk και τον λοιπόν κομπάρσων. Άσε που το ματς τελείωσε στο πρώτο 10λεπτο όπου η Γερμανία δεν υπήρχε στο παρκέ....δεν προσφέρεται κανένα μάτς εναντίων της Γερμανίας και ασφαλή συμπεράσματα. Όπως είπε και ο Kaizer να τους δούμε αύριο εναντίων των Λιθουανών!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή;

 

Τι ισχύει;

 

Πιέζεται και χάνει ή είναι σταθερή;

 

σταθερότητα μέχρι τώρα...χωρίς τους μεγάλους αντιπάλους..

από καμία δεν έχει πιεστεί ιδαίτερα...μεχρι τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Σλοβενια εχει δειξει πρωτοφανη σταθεροτητα για τα δεδομενα της αλλα νομιζω οτι ειναι καλυτερα νααντιμετοπιζεις Λακοβιτς απο οτι τον Γιασικεβιτσιους. Το απιστευτο ειναι οτι οι Σλοβενοι εχουν την καλυτερη αμυνα μεχρι στιγμης (ρε μηπως φταιει που δεν παιζει ο Μπετσιροβιτς;); ) στη διοργανωση.

Ψιλοστημενο φαινεται το Ρωσια - Κροατια μεχρι στιγμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζουμε με την πορτογαλια, μου φενονται λιγο αμπαλη, κανονικα ειναι για 30 ποντους διαφορα, αλλα να δειτε που θα νκησουμε με καμια 10ρια μονο (δεν νομιζο και να θελουν να μπορουν να χασουν απο αυτους).

 

Αλλα αυτο που θελω να πω, ειναι οτι η εθνικη παιζει το πιο ηλιθιο πασινγκ game που εχω δει στο μπασκετ. βασικα μου θυμιζει τους αυτοματισμους και τις πασες στην περιφερια του παναθηναικου αλλα με μια σημαντικη διαφορα, στον παναθηναικο οταν καποιος βρει το σουτ το ριχνει, οταν καποιος βγει στη ρακετα περνει την προσπαθεια πανω του και οι αυτοματισμοι μοιαζουν φυσικοι και δουλεμενοι. Η ελλαδα γυρναει σαν το παρτσακλο την μπαλα, βρισκει χωρους αλλα δεν κανει σουτ, μπουκαρει στην ρακετα και ξαναπετα την μπαλα εξω, ειναι απιστευτο, λες και αυτοσκοπος του ειναι να αλλαξουν γρηγορες πασες και τιποτα αλλο. Δεν μπορω να το καταλαβο. Τωρα ο σπανουλης εφτασε στην ρακετα χωρις ιδιαιτερο ζορι και ξαναπεταξε την μπαλα εξω!

 

edit - βελτιοθηκε το πασινγκ game, αποκτησανε και περισοτερο εμπιστοσυνη στο χερι τους, ειναι και ευκολος ο αντιπαλος , ευκολη νικη. Αλλα το παν ειναι αυτο να μην μοιαζουν σαν να πασαρουνε μια ωρολογιακη βομβα, να εχουν εμπιστοσυνη και να περνουν σουτ και πρωτοβουλιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζουμε με την πορτογαλια, μου φενονται λιγο αμπαλη, κανονικα ειναι για 30 ποντους διαφορα, αλλα να δειτε που θα νκησουμε με καμια 10ρια μονο (δεν νομιζο και να θελουν να μπορουν να χασουν απο αυτους).

 

Αλλα αυτο που θελω να πω, ειναι οτι η εθνικη παιζει το πιο ηλιθιο πασινγκ game που εχω δει στο μπασκετ. βασικα μου θυμιζει τους αυτοματισμους και τις πασες στην περιφερια του παναθηναικου αλλα με μια σημαντικη διαφορα, στον παναθηναικο οταν καποιος βρει το σουτ το ριχνει, οταν καποιος βγει στη ρακετα περνει την προσπαθεια πανω του και οι αυτοματισμοι μοιαζουν φυσικοι και δουλεμενοι. Η ελλαδα γυρναει σαν το παρτσακλο την μπαλα, βρισκει χωρους αλλα δεν κανει σουτ, μπουκαρει στην ρακετα και ξαναπετα την μπαλα εξω, ειναι απιστευτο, λες και αυτοσκοπος του ειναι να αλλαξουν γρηγορες πασες και τιποτα αλλο. Δεν μπορω να το καταλαβο. Τωρα ο σπανουλης εφτασε στην ρακετα χωρις ιδιαιτερο ζορι και ξαναπεταξε την μπαλα εξω!

 

edit - βελτιοθηκε το πασινγκ game, αποκτησανε και περισοτερο εμπιστοσυνη στο χερι τους, ειναι και ευκολος ο αντιπαλος , ευκολη νικη. Αλλα το παν ειναι αυτο να μην μοιαζουν σαν να πασαρουνε μια ωρολογιακη βομβα, να εχουν εμπιστοσυνη και να περνουν σουτ και πρωτοβουλιες.

 

Καλά το passing game του παναθηναϊκού συγκρίνεται με λίγων ομάδων πιστεύω. Γιατί δεν είναι μόνο μια γαμάτη φάση με γρήγορες εναλλαγές, είναι στην ουσία ό,τι έχει να κάνει με τη ομαδικότητα και τη συνεργασία.

 

Η εθνική δε μοιάζει να χει δουλέψει κάτι συγκεκριμένο. Τη μία παίζουν εντυπωσιακά, την άλλη άστα να πάνε... δεν μπορώ να καταλάβω:confused: πάλι καλά που έχουν και ταλέντο τα παληκάρια και προχωράμε πάραυτα.

 

Οι πορτογάλοι μου θύμιζαν πανεπιστημιακό πρωτάθλημα, ο καθένας ό,τι του κατέβει.:evil: Ανοίγω την τηλεόραση μόνο αν έχει μπάσκετ και τα κατάφεραν να με τσατίσουν και να μην το παρακολουθώ!!

 

Όσον αφορά στα σουτ, χαλαρώσαν επειδή παίξαν σε αδύναμες άμυνες, αλλά από δω και πέρα θέλει προσοχή.

Αφήστε που είναι και "ζεστοί" οι ψηλοί μας... ουφφ το κούρασα:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά την τελευταία φορά που νικήσαμε την Πορτογαλία και χάσαμε από την Ρωσσία σε ομαδικό άθλημα, πήραμε το Ευρωπαϊκό!!!! ;-) :-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τι προγραμμα είναι αυτό; (για ολους)

Παρασκευη προημιτελικο

Σαββατο ημιτελικο

Κυριακή τελικο

Ποια ομαδα αντεχει; Επιτηδες το κανουν για να εξοντώνουν απο φυσικη κατασταση; Μια ομαδα που βασιζεται σε 12 παικτες ειναι πιο ανετη (πχ ισπανια) ενω μια ομαδα με 5-6 καλούς που παιζουν συνεχεια εχει προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά την τελευταία φορά που νικήσαμε την Πορτογαλία και χάσαμε από την Ρωσσία σε ομαδικό άθλημα, πήραμε το Ευρωπαϊκό!!!! ;-) :-D:-D

Και το 1987 είχαμε κάνει 2 ήττες. Από Σοβιετική Ένωση και Ισπανία. Λέτε να είναι σημαδιακό; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...