Προς το περιεχόμενο

new agp+ οθονη?


geo99rge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα σκεφτομαι να κανω μια αναβαθμηση στο πισι στην καρτα γραφικων και σε οθόνη.

1. για καρτα σκεφτομαι την ati 1950 pro http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174052&product=918415

2. για οθονη αυτην http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=892&product=987735

 

τροφοδοτικο εχω 420 noname ελπιζω να αντεξει με την καρτα αλλιως παμε και εκει για αλλαγη, τα υπολοιπα δειτε υπογραφη

για οθονη εχω μια iiyama στα 100 hz με 1024χ768 αναλυση αλλα την βαρεθηκα λογο διαστασεων

τη λετε καλη επιλογη? αν εχετε να προτεινετε κατι ελευθερα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλυτερα παρε καμια Χ1950pro με πιο λιγα λεφτα αν υπαρχει για agp... (με 120? βρισκεις pci-x)

Για οθονη δε συμφωνω... Με 259? παιρνεις 20'' wide, εστω κ χειροτερης ποιοτητας απο την Samsung.

 

Α και το τροφοδοτικο δεν υπαρχει περιπτωση να αντεξει, εκτος και εαν δινει 30 (μουφοAmperes) στη +12 γραμμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εεεε νταξει...

Εμενα με τον Α64 3500+ (2,2GHz) ετρωγε ενα 10% σε σχεση με τον Core2 4300 @ 2,4GHz

Με τον 3000+ (δεν υπαρχει Α64 2000+ που λεει...) μπορει να κανει ενα oc απο 1,8 σε 2,2 κ θα τρωει κι αυτος ενα 10%. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταχτε παιδια μια αναβαθμιση πιστευω χρειαζεται γιατι το πισι ολα τα αλλα τα κανει μια χαρα μονο για παιχνιδια θελει μια βοηθεια και πιστευω μια τετοια καρτα θα ειναι ενταξει, παιρνει agp και οχι pci-x.

για την οθονη θα το ψαξω αμα ειναι καλυτερα με βαλατε σε σκεψεις καμια πιο φτηνη,

με 300-400 κανεις μια αναβαθμιση καλη για αυτο το μηχανημα αλλα για καινουργιο θες καπου στα 1000ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εγω εχω την 931bf.Αν και ειμουν πολυ αρνητικος προς τις tft ,εμεινα πολυ ικανοποιημενος απο θεμα ταχυτητας και χρωματων,και βασικοτερο ολων ξεκουραστηκαν τα ματια απο την crt.Αν και η 932bf ειναι ιδια, παρτην.Δυο φιλοι μου πηραν lg και ειχαν και οι 2 προβλημα με καμμενα pixel.Aλλη ποιοτητα η samsung πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι με την LG είμαι πολύ ευχαριστημένος, και για να πω και την κακία μου, παρακαλάω να μου κάψει ένα pixel πριν λήξει η εγγύηση να μου την αλλάξουν...

εσύ με samsung πόσα pixel παρακαλάς άραγε να σου κάψει για να στην αλλάξουν? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ως τις 19 ιντσες σε LG εστω και ενα καμμενο Pixel να εχεις ζητας κ σου φερνουν αλλη οθονη. :)

 

μεγάλο πλεονέκτημα αυτό και ισχύει και για 3 χρόνια ;)

 

αλήθεια η samsung θέλει 5 ή 8?

 

Αλλά άμα έχεις ? με ένα 40 μπορείς να αγοράσεις εγγύηση για zero pixel για 6 μήνες όμως...σχετικά μικρό χρονικό διάστημα...

Να ρωτήσω κάτι. Μπορείς να έχεις πάρει πρώτα την οθόνη και άμα σου έχει εξαρχής καμμένο πιξελ να αγοράσεις την εγγύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το ποστ τρελαθηκε!

 

Αποκλειετε να εχεις Α64 2000+...Μιας και ποτε δεν βγηκε.

Θα εχεις ειτε Α64 3000+ 1,8ghz πραγματικη

Ειτε Athlon XP στα 2000+ λογικα γυρω στα 1,4~1,5ghz πραγματικη.

Τα ανωτερα ειναι μη συγκρισιμα μεταξυ τους με απολυτους αριθμους...

Εαν ισχυει το πρωτο μια x1950pro δεν θα ηταν πεταμενα λεφτα.

Εαν ισχυει παλι το δευτερο θα ηταν...οποτε μην το πολυσκεφτεσε...

 

Εδιτ:Εννοειτε πως πας κ για τροφοδοτικο εαν σκεφτεις για x1950pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τον 2000+ το εγραψα στο ποστ 5 ;)

 

Ισα ισα που απο εσενα εγραψα πως ο Α64 3000+ δουλευε στα 1.8...

Απλα εδωσα λιγη περισσοτερη εκταση στο τι παιζει εαν εχει athlon xp+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...