Προς το περιεχόμενο

remote desktop


disqualified

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω δυο pc σε lan και το ενα τρεχει vista και το αλλο xp, χρησιμοποιησα το remote desktop αλλα ή μου βγαζει προβλημα, ή κατι δεν κανω καλα ή υπαρχει προβλημα μεταξυ των λειτουργικων, τι ειναι καλυτερο να κανω, σκεφτομαι το pc anywhere

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8a sou proteina to vnc pou anaferetai h leitourgia tou sto parakatw site: http://www.noob.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=31

isws prepei na valeis kapoia pio kainourgia ekdosh gia vista, pou de thn grafoun ta paidia sto site. isws panta...

Pantws san programma einai arketa kalo kai eukolo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Θα χρειαστεί να βάλεις pass στο user account που θέλεις να κάνεις log in από remote.

2. Ενεργοποιείς το remote desktop.

Αυτά ισχύουν από όπου και αν πας να συνδεθείς (LAN-WAN).

Σε LAN μπαίνεις και με το όνομα του υπολογιστή μόνο, χωρίς άλλες ρυθμίσεις.

Για να συνδεθείς από Internet θα χρειαστεί να κάνεις port forward την όποια πόρτα χρησιμοποιεί το πρόγραμμα που συνδέεσαι ( π.χ. το remote desktop θέλει την 3389 ) από το router σου στο pc που θες να συνδεθείς.

 

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι με το ονομα του υπολογιστη προσπαθουσα να μπω μου εβγαζε μια προειδοποιηση παταγα συνδεση ουτως η αλλως και μου εβγαζε unable to log on due to an account restriction παιζει να φταιει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθω να βαλω να παιξω μουσικη, να ανοιξω web radio στον απομακρυσμενο υπολογιστη αλλα η αναπαραγωγη του ηχου γινεται σε αυτον που χρησιμοποιω. Υπαρχει τροπος να το λυσω αυτο με το remote desktop των windows, ή τελικα θα χρειαστω αλλο προγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο remote desktop, πριν συνδεθεις,

πατα το κουμπί "Options", και στο tab "Local resources",

διαλέγεις αν ο ήχος του remote pc θα εκτελείτε απο το remote (ελεγχόμενο) ή απο το local (ελεγκτή) pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...