Προς το περιεχόμενο

Το adsl σε άλλες χώρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Ελλάδα πλεον έχουμε αρκέτα καλό ιντερνετ σε αρκετά μεγάλες ταχύτητες φτάνοντας ακόμα και το ιντερνετ της Γαλλίας τις Γερμανίας κτλ...

Η ταχύτητες μας έχουν φτάσει μέχρι τα 24mbit ενω σε ένα ιντερνετ καφέ στην Ξάνθη (the web) η ταχύτητα ιντερνετ είναι 54mbit!!

 

Το μόνο κακό είναι οτι πολύ άνθρωποι ταλεπορούντε λόγο κακής υποστίριξης απο τις εταιρίες.

 

Θα ήθελα τώρα να ρωτίσω το εξής.

Στις φτωχοχώρες γύρο μας

όπως

*Τουρκία

*Βουλγαρία

*Σκόπια

*Αλβανία

*Ρουμανία

*Ουγαρία

*Πολωνία

*Τσεχία

 

το ιντερνετ τους ξέρει κανείς μέχρι ποιές ταχύτητες φτάνει και αν έχουν οπτικές ινες?

 

 

μου έχει προκαλέσει το ενδιφερον ο ξάδερφος μου που ήρθε απο την Γαλλία (υπολογιστάκιας) και μου λέει : εσυ τι μου λες πως έχετε χάλια ιντερνετ?Δεν διαφέρει πολύ απο της Γαλλίας, έχετε πολύ καλές ταχύτητες με μονη διαφορά οτι εμείς το πληρώνουμε 4ευρώ ενω εσείς 20ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε πολύ καλές ταχύτητες με μονη διαφορά οτι εμείς το πληρώνουμε 4ευρώ ενω εσείς 20ευρω.

 

αυτό και μόνο δε φτάνει να χαρακτηριστεί χάλια το internet σε σχέση με τη Γαλλία πχ? τι να την κάνω την ταχύτητα αν πρέπει να μου πιούν το αίμα? για τη συγκεκριμένη περίπτωση πάντα μιλάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μεγαλη πλειοψηφια ομως εξακολουθει να εχει 2mbit maximum (απο ΟΤΕ) εκτος κι αν η 4νετ με τα 24mbit εχει υποδομες σε ολη την ελλαδα και δεν το ξερω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως τα 4 και τα 8mbit του οτε δεν θα τα βάλει κανείς.οι τιμές είναι φρικιαστικές παναγιά μου.

Απο φορθνετ πιστεύω πως μέχρι τα χριστούγενα σχεδόν όλοι θα έχουμε 24 mbit απο την φορθνετ (αλήθια ελληνική εταιρία είναι η forthent?)

 

Μέχρι τα χριστούγεννα θα έχει καλυφθεί όλοι η ελλάδα για 24mbit !

Οπωτε για μερικούς μήνες τώρα...ας πουμε πως ειδη έχει γίνει η κάλυψη σε όλες τις περιοχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Tourkia mexri persy pou 3erw htan akoma xeirotera kai apo thn dikia mas persinh katastash...

 

akoma kai h Kypros pleon einai xeirotera apo emas...

 

den yparxei periptwsh na kalyf8ei olh h Ellada apo Forthnet (nai ellhnikh einai) toso grhgora...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό και μόνο δε φτάνει να χαρακτηριστεί χάλια το internet σε σχέση με τη Γαλλία πχ? τι να την κάνω την ταχύτητα αν πρέπει να μου πιούν το αίμα? για τη συγκεκριμένη περίπτωση πάντα μιλάω.

 

άσχετα με τις τιμές εγω μιλάω για τις υποδομές που έχουμε σαν χώρα οι οποίες είναι άψογες.Απλα έκανα λόγο για τις ταχύτητες οι οπόιες στην χώρα μας όπως είπα μέχρι τα χριστούγενναθα φτάνουν και τα 24mbit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ταχύτητα δίνουν στη Γαλλία με 4?; Μήπως ο ξάδελφος ήταν λιγάκι υπερβολικός;

Νομίζω τα 21,5? της Forthnet για 24Mbps είναι από τις χαμηλότερες τιμές στην Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οι υποδομές αργά η γρήγορα θα υπήρχαν. εμείς προτιμήσαμε το αργα. πολύ αμφιβάλλω πάντως για το deadline που λές μέχρι τα χριστούγεννα. αρκετά αισιόδοξο μου κάνει.. μακάρι πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
καλα μεχρι τα χριστουγεννα λεει η 4νετ δε σημαινει οτι θα γινει κιολας ;-)

btw τώρα καλύπτει ολόκληρη την αθήνα?

 

to 85% ths Attikhs nomizw kai to megalytero meros ths 8essalonikhs apo oti lene oi idioi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι όχι δεν ήταν υπερβολικός ο ξάδερφός μου τόσο περίπου πληρώουν αν δεν κάνω λάθος για 4 ή 8 mbit αλλα και εγω πιστεύω πως τα 24mbit της 4νετ με 21 ευρώ είναι πάρα πολύ καλή τιμή, μα πάρα πολύ καλή.

 

Και όμως δεν πέρνω όρκο αλλα μεχρι τα χριστούγεννα οι περισσότερες περιοχές στην Ελλάδα θα έχουν καλυφτεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai gia 1 mb na plironan 4 euro ego dino 35 to mina = 70 to dimino gia 1024 ston ote...

 

katholoy ypervolikos o filos tou...

 

 

apo tin ali to 4net 2play nomizo oti pano kato stin europi einai ena ftino proion tilefono/internet 40euro to proto paketo me dorean astika yperastika kai 25 to soho me xronoxreosh. ego perimeno to soho mias kai to stathero den to xrisimopio para poly opote erxete boliko. ala 100 euro to dimino pou edina synolika ston ote de tha ta dino auto einai to thema oti an skefteis etsi vazeis ta misa lefta sti tsepi sou. kai poso diladi oi aloi pou kanoun astika karga kai exoun to 2play kai den ta plironoun pleon.

 

to kalo edo stin ellada einai oti yparxei kalos antagonismos kai polles eteries kanoun kati kalytero... o ote omos ti na po proxoraei pio arga apo olous kai kanonika eprepe na itan o protos pou tha ekane tis ypodomes gia oti new yparxei . ti symferonta pezonte de ksero ala de nomizo oti o ethnikos foreas den eixe ta lefta pou xriastike i 4net gia olo to dyktio pou estise... :)

otan leo na exei to pano xeri enow stin apodosh tis ypiresias pou prosferei. etsi kai alios eixame diabasei poses fores eixe faei prostima pou den epetrepe se ales eteries na doulepsoun opos doulevoun tora...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κώδικας των ιστοσελίδων έχει αλλάξει αρκετά σε σχέση με τα τελευταία 2-3

χρόνια(είναι πιο "βαριές" οι σελίδες).Η μετάβαση σε υψηλότερες ταχύτητες είναι επιβεβλημένη.Η κερδοσκοπική διάθεση , όμως , των εταιρειών δε συμβαδίζει με την ανάπτυξη της μετάδοσης των πληροφοριών και ευρύτερα του διαδικτύου.Ας ελπίσουμε ότι κάτι θ'αλλάξει(δε το βλέπω) ή θα επαναπαυτούμε στα "ψίχουλα" που μας πετάνε ως ελεημοσύνη?

 

Υ.Γ. Λίγο ακριβά δεν τα πληρώνουμε αυτά τα ψίχουλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...