Προς το περιεχόμενο

Asxoleisai me ti dimiourgia kai to development Istoselidon?


saltiel13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εργάζομαι σημαίνει πληρώνομαι, τότε μιλάμε άλλη γλώσσα.

 

Καλά τώρα με έστειλες!!! Θεϊκή ατάκα!!!

 

Ζητώ συγνώμη που δεν το ανέφερα απο την αρχή στο post και σας έκανα να χάσετε Ευρω - πολύτιμο χρόνο.

 

Γράφετε στη σελίδα ότι καταπολεμάτε την ανεργία, το οποίο σημαίνει ότι μπορεί κάποιος να κάνει μια δουλειά για εσάς και να βγάλει κάποιο μικρό ποσό. Αυτό καταλαβαίνουν οι περισσότεροι, για να μην πω όλοι!! Και στην τελική, δε θα ήταν πιο σωστό να γράφετε... παιδιά χρειαζόμαστε βοήθεια με το site, όποιος ξέρει ας μας βοηθήσει;

 

Άντε πας και σταματήσω να είμαι ΦΛΟΥΦΛΗΣ...

 

Όταν κι εσύ βγεις στην αγορά εργασίας, μην τυχόν και ζητήσεις λεφτά, γιατί θα γίνεις φλούφλης! Να δουλεύεις δωρεάν βρε! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατράβηξε το θέμα ε; Αφού λοιπόν κολλάτε στις λέξεις...οκ

Παραθέτω την σημασιολογική ανάλυση της λέξης εργασία, όπως αυτή παρουσιάζεται στο site του κεντρυ Ελληνικής Γλώσσας

(Δες http://www.greek-language.gr/greekLang/index.html)

 

εργασία η [erγasía] Ο25:

 

* κάθε ανθρώπινη δραστηριότητα που ασκείται με στόχο τη δημιουργία ενός χρήσιμου αποτελέσματος· (πρβ. δουλειά):

o Χειρωνακτική / πνευματική εργασία.

o Δημιουργική εργασία.

o Με την εργασία ο άνθρωπος διαφοροποιήθηκε από τα ζώα και δημιούργησε πολιτισμό.

1. το έργο που ασκεί ο κάθε άνθρωπος στα πλαίσια της οργανωμένης κοινωνίας

2. η προσφορά υπηρεσιών με αμοιβή, μισθωτή εργασία

3. (πληθ. ) το σύνολο των δραστηριοτήτων

4. έρευνα, μελέτη ορισμένου αντικειμένου καθώς και το σχετικό αποτέλεσμα, συνήθως γραπτό.

 

Ο καθένας ας επιλέξει τι είδους 'εργασία' του ταιριάζει περισσότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήσουν από την αρχή ξεκάθαρος θα ήταν αλλιώς τα πράματα..

Ας ζητούσες απλά βοήθεια.

Πάντως αντί να ψάχνεις ανάλυση της λέξης εργασία.. δεν κανεις καμια δουλειά χρήσιμη για σένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος για αντιπαράθεση... ( Είναι η μόνη εργασία που δεν οδηγεί πουθενά, κάτω απο αυτές τις συνθήκες τουλάχιστον)

 

Ο καθένας με τον τρόπο του και όπου μας βγάλει...

 

Ξαναδιαβάστε την διορθωμένη ανακοίνωση και ελπίζω να μην ταλαιπώρησα δίνοντάς του ψεύτικες ελπίδες για έμμισθη απασχόληση. ( Αν έχει γίνει κάτι τέτοιο λυπούμαι ειλικρινά. Δε μπορώ να κάνω τίποτα τώρα πια)

 

Καλά να περνάμε όλοι μας...

 

Και μην Ξεχνάς...

 

 

Μη δίνεις σημασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, δίνω κι εγώ δουλειά σε όποιον θέλει να μου φτιάξει την πτυχιακή καθώς και ένα σάιτ.

Ίσως κάποτε λέτε, την πτυχιακή του doubleh την έφτιαξα ΕΓΩ. Όπως κι εκείνο το σάιτ.

 

Από λεφτά βέβαια δεν παίζει μία...

Αλλά πάνω από όλα οι εμπειρίες.

 

Α, επίσης, θέλω και κάποιον να ξέρει/θέλει να μάθει QT για να τελειώσει έναν editor για MIPS assembly.

 

Εεευχαριστώ....

 

ΥΓ. Και ναι, φίλε μου, εσύ που είπες για την αναγνώριση των γνώσεών σου και κόπων σου. Εγώ θα τα αναγνωρίσω πάντως. Αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα σχολιάσω κανένα Post....

 

Με όλα αυτά όμως μου 'σκασε ιδέα...

 

Στο νέο site του steelfm ( http://www.steelfm.gr )που όλο και κάποιος θα φτιάξει, θα αιτηθώ να υπάρχει μέρος για να γράφει ο καθένας το δικό του

" Ζητούνται άτομα να...."

 

Που ξέρεις μπορεί να βρείς και εσύ κάποιον που θα κάνει για σένα αυτό που δεν ξέρεις-θέλεις-μπορείς....

 

Και αρχίζω απο εδώ με το πρώτο δικό μου " Ζητούνται άτομα να.... "

 

"Ζητούνται άτομα να αναπληρώνουν τη θέση μου τις μέρες που έχω δουλειά και βαριέμαι να πάω. Ο μισθός θα παραμένει σε εμένα, αλλά η εμπειρία είναι που μετράει...το ταξίδι..."

 

 

Άντε μπας και βγεί και τίποτα απο ΟΛΟ αυτό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...