Προς το περιεχόμενο

agora agp kartas grafikwn


pantrif1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidia 8elw na parw mia karta grafikwn gia games perisotero to poli na kanei gurw sta 80 euro

exw vrei mia http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510615 alla den 3erw an einai kali

peite mou apopseis sas!

 

Επειδή σχετικά πρόσφατα έκανα και εγώ μια τέτοια αναβαθμισούλα, μπορώ να σου δώσω κάποια στοιχεία. Εγώ έχω έναν Athlon XP 2600+ και 1GB μνήμη. Επέλεξα την X1650Pro της sapphire, με τα 256MB. Η δική μου έχει DDR3 μνήμες, αντίθετα μ' αυτά που λέει στο e-shop. Είναι κάπως καλύτερη από αυτή που σκέφτεσαι να πάρεις, λόγω ταχύτερων μνημών.

 

Ενδεικτικά λοιπόν, στο Call of Duty II με 1280x1024 και φτωχά settings έπαιρνα κάπου 25 fps, με ελάχιστο αν θυμάμαι κάπου στα 12. Στοιχειωδώς playable. Η ανάλυση φυσικά είναι υψηλή και δεν ενδείκνυται για αυτό το μηχάνημα. Και εννοείται ότι ΑΑ και/ή anisotropic filtering θα μπορείς να κάνεις μόνο σε μικρές αναλύσεις.

 

Εγώ, για αυτά που θέλω να παίξω είμαι καλυμένος, γιατί είναι παλιά παιχνίδια. Νέα παίχνίδια δεν παίζω και δε νομίζω να μπορείς να παίζεις ούτε εσύ. Επίσης, τα 512MB δεν ξέρω αν είναι κάτι ουσιώδες ή ένα τρικ του marketing. Τέλος, το υπόλοιπο σύστημα παίζει σημαντικό ρόλο, αλλά δε δίνεις πληροφορίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τροφοδοτικο εχεις?Εαν την σηκωνει πηγαινε για 6800 απο e-shop με 50 ευρω.Λογικα θα ξεκλειδωνει κιολας...

 

Απο κει το πατε απο αλου το πατε παλι στην Νvidia κολλατε.Για πες μου φιλτατε @topos γιατι να παρει 6800 αντι για Χ1650 που ειναι κατα πολυ ανωτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κει το πατε απο αλου το πατε παλι στην Νvidia κολλατε.Για πες μου φιλτατε @topos γιατι να παρει 6800 αντι για Χ1650 που ειναι κατα πολυ ανωτερη?

 

Γιατι εχει σχεδον μιση τιμη και εαν ξεκλειδωνει και γινει ultra εχει και 1,5 φορα τις επιδοσεις της x1650...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τη 256άρα και μπορώ να πω ότι για τα λεφτά της είναι καλή ...

Όπως όμως το λέει ο @τοπος, αν καταφέρει να βρει καμιά 6800, then the party begins ! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εχει σχεδον μιση τιμη και εαν ξεκλειδωνει και γινει ultra εχει και 1,5 φορα τις επιδοσεις της x1650...

 

Καλα καλα οι κλοουν ποτε βγαινουν?:-D Τι να σας πω δεν εχετε ουτε ιερο ουτε οσιο και λετε εσεις τους αλλους fanboys....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα καλα οι κλοουν ποτε βγαινουν?:-D Τι να σας πω δεν εχετε ουτε ιερο ουτε οσιο και λετε εσεις τους αλλους fanboys....

 

Για να δινεις αυτη την απαντηση ενα απο τα παρακατω θα στεκει:

 

1)Eιτε εισαι ανωμαλος...

2)Ειτε ηλιθιος...

3)Ειτε απλα ασχετος...

 

Διαλεγεις αδερφε Sadamiraq και παιρνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ ήμουν πολύ φαν της ATi. Θέλησα να αλλάξω την τίμια 9600pro και επέλεξα μια 6800gt από αγγελία από εδώ. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! Φανμποϊές και τα σχετικά είναι γτπ.

Και για να μπω και στο θέμα, προτείνω να ψάξει καμιά αγγελιά για μεταχειρισμένη agp. Κι εγώ διστακτικός ήμουν, αλλά όλα πήγαν καλά.

Σίγουρα μπορεί να βρει κάποιο καλό μοντέλο και με πολύ λιγότερα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια 6800 ξεκλειδωνει για να γινει ultra, απο αυτες που εχει το eshop

 

(μαλλον ειμαι σε λαθος τοπικ εαν θελετε δειξτε μου το σωστο)

 

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.516931

Bασικά υπάρχει περίπτωση αυτό να μην ισχύει, καθώς από ότι θυμάμαι ξεκλειδώνονταν μόνο οι 6800LE ... Δεν είμαι σίγουρος βέβαια :???: Α και bare in mind ότι ξεκλειδώνονται σε GT και όχι σε Ultra @topos, νομίζω πως κάνεις λάθος ... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.516931

Α και bare in mind ότι ξεκλειδώνονται σε GT και όχι σε Ultra @topos, νομίζω πως κάνεις λάθος ... :wink:

 

Aυτο εξαρτιοταν αποκλειστικα απο το κομματι...

Αλλα και σε gt να ξεκλειδωσει θα εχει λογικα καλυτερες επιδοσεις απο x1650pro(με 30ευρω λιγοτερα...).

 

Και για εσας που ψαχνοσαστε,μην ξεχνατε πως χρειαζετε και ενα σχετικα αξιοπρεπες τροφοδοτικο(υποθετω απο hec 385 και πανω ειναι καλα) να την τροφοδοτησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...