Προς το περιεχόμενο

2600XT vs 8600GTS??


DimitrioSk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι κάρτες που υποστηρίζουν directx10 για ποιο λόγο υπολοίπονται σε επιδόσεις?

Μήπως είναι καθαρά θέμα drivers που θα διορθωθεί στο μέλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Oχι και υπολειπονται!

Η 8800GTX/S που υπολειπεται ακριβως?

 

Απλα δε θα ειναι ικανες να χειριστους τα αμιγως dx20 Παιχνιδια που θα βγουν ΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠοτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα φίλε,

αυτές οι κάρτες ότανθα βγουν τα παιχνίδια για directX 10 θα είναι ανίκανες να τρέξουν αυτά τα παιχνίδια.Οπώτε

ή περιμένεις να βγούν νέες κάρτες dx10 ή πας και πέρνες την x1950pro η οποία είναι υπερβολικά καλύτερη κάρτα δεν συγκρίνοντε με τίποτα και έχεδι και 100-140ευρώ και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι και υπολειπονται!

Η 8800GTX/S που υπολειπεται ακριβως?

 

Απλα δε θα ειναι ικανες να χειριστους τα αμιγως dx20 Παιχνιδια που θα βγουν ΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠοτε....

 

Μη ικανές για dx10? Δηλαδή δεν θα τρέχουν καν τα dx10 παιχνίδια ή θα τρέχουν με απενεργοποιημένες κάποιες νέες ιδιότητες του dx10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ουπς dx20 εγραψα :P

 

Απλα σκοπος αγορα των 8600κτλ δεν ειναι ''να τις εχω να παιζω οταν βγουν dx10games" αλλα ''εχουν hardware επιταχυνση HD video".

Αυτο εννοω... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη στιγμη και με τις 2 εισαι οκ αφου στην ουσια δεν υπαρχουν καποια που δεν μπορεις να παιξεις ικανοποιητικα (οχι τελεια ομως ) με αυτες

Δεν βλεπω τωρα κανενα game που θα μας κανει να δωσουμε τα ωραια ευρω ,για μια γερη αμναβαθμιση

Στο κοντινο μελλον ο "must" τιτλος , το call of duty 4 ειναι το μονο που θα δοκιμασει τις αντοχες των pc μας . Τοτε θα δουμε αν οι μεσαιες καρτες οπως αυτες που λες θα αντεξουν (μαζι και η δικη μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα το must ηταν το CMR dirt, που δεν εβγαζε ουτε 1fps στα Ultra...(με την Χ1800ΧΤ)

Ενω η GTX εβγαζε 40...

 

+1 :-D Δοκιμασα κι εγω με την δικια μου καρτα να δω ποσα φπς εχει στα υλτρα(Χ1300)τα εβαλα ολα υλτρα και φπς 0 υστερα απο 5 λεπτα μπορεσα να κλεισω το παιχνιδι.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 :-D Δοκιμασα κι εγω με την δικια μου καρτα να δω ποσα φπς εχει στα υλτρα(Χ1300)τα εβαλα ολα υλτρα και φπς 0 υστερα απο 5 λεπτα μπορεσα να κλεισω το παιχνιδι.:-D

 

doulevomaste tora?

se pia ultra stin 1300? :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tha ithela tin voitheia sas se sxesi me aytes tis dyo kartes poy oikonomika einai apo 130-150euro.Poia thewreite kalyteri se paixnidia DirectX 10 kyriws?

 

pare thn 2600xt pou einai kai pio oikonomikh

__________

 

6550 2,33~3,09 xwreis reuma,me mama psixtra

nf66-t1 eVga nvidia ultrla i650 +reuma chipset+bus

transcend 2x800~866 2giga 1,8reuma

ati gecube 2900xt gpu808~ram2010

750w thermaltake

80g hhd

+8coolers apo kamena trofodotika +3gia to chipset gia na mhn liosei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...