Προς το περιεχόμενο

tft μεχρι 300 euro


Spirosninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε σ' όλους! Ψάχνω για tft μέχρι 300 ευρώ, σκέφτομαι για lg λόγω εγγύησης zero pixel, αλλά έχω αμφιβολίες μέχρι και γι' αυτό! Δεν ξέρω πολλά από οθόνες γι' αυτό συγχωρέστε με... Οι wide είναι αξιόπιστες; Γενικά έχω ακούσει ότι παρουσιάζουν προβλήματα σε παιχνίδια κλπ. ισχύει κάτι τέτοιο; Εγώ κυρίως την θέλω για ταινίες. Εσείς τι προτείνετε, wide ή κανονική; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε άμα θες zero pixel εγγύηση παρέχεται από την LG (νομίζω πως είναι μόνο αυτή) είναι μέχρι 19" και φυσικά 19" WS. Για ταινείες θα πάρεις την 19"WS άμα είσαι πολύ gamer είναι πολύ πιθανόν να έχει πρόβλημα. Αλλά βλέπω πως περιορίζεσαι στην 19" λόγο της εγγύησης. Και εγώ έτσι ήμουν άλλα πήρα 22" LG και δεν έχει κανένα καμένο πιξελ...

Btw τι οθόνη έχεις τώρα?

Πάντως για να έχεις υπόψιν κανονικά για να μην είναι πολύ κοντή η οθόνη για WS πας από 20" και πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eixa mia crt sony 15'' alla dystixos mas afise!kahke prin apo 7 meres kai ektote psaxno.na paro 19'' lg kai kathe 10 meres na moy fernoyn ali? kai an paei kati strava meta apo ta 3 xronia?thelo na tin kratiso 5 xronia toylaxiston! moy eipan gi auti alla troo kolima me tin egguisi.xriazete kali karta grafikon? exo mia geforce 4200.aaaa ematha oti yparxoyn othones poy einai tv. autes xanoyn se apodosi?eyxaristo poli paidia!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 4200 tha zoristei se paixnidia se tetoies analyseis. Enallaktika me ta idia xrimata mporeis na pareis tin Philips 190P7 pou einai 19ara mi widescreen alla foraei panel MVA pou einai poly anotero ton TN panels pou foroune ta monitor gia ta opoia milas. Ego ayti tha sou proteina. Episis ektos apo tin LG kai i Philips dinei 0 pixel eggyisi gia othones mexri 19'' opote eisai kalymenos ki apo ayto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eixa mia crt sony 15'' alla dystixos mas afise!kahke prin apo 7 meres kai ektote psaxno.na paro 19'' lg kai kathe 10 meres na moy fernoyn ali? kai an paei kati strava meta apo ta 3 xronia?thelo na tin kratiso 5 xronia toylaxiston! moy eipan gi auti alla troo kolima me tin egguisi.xriazete kali karta grafikon? exo mia geforce 4200.aaaa ematha oti yparxoyn othones poy einai tv. autes xanoyn se apodosi?eyxaristo poli paidia!:-D

 

Εγώ έχω την LG 22'' M228WA-BZ η οποία είναι και τηλεόραση αλλά το μόνο που χάνει σε σχέση με άλλες LG 19" όμως είναι ότι έχει 5ms χρόνο απόδοσης αντί για 2ms, αλλά εγώ δεν είμαι και πολύ gamer άρα δεν με πειράζει καθόλου.

 

Αυτή την οθόνη που σου πρότειναν είναι πολύ καλύ όπως και η 22" της ή ακόμα και η 22" "C" είναι πολύ καλά αλλά δεν σε καλύπτει αυτό που ζητάς (zero-pixel) εγγύηση...εκτός αν αγοράσεις εμπρόσθετη εγγύση για zeropixel από 19" και πάνω με 40? (σχεδόν) αλλά το έχω δει μόνο σε LG.

 

Αλλά εγώ π.χ. είχα μια 17" CRT και εδώ και 4 μέρες κοντεύω να συνηθίσω την 22" εσύ από 15" σε 19" πιστεύω πως θα είσαι μια χαρά και αυτό είναι καλή επιλογή μιας και σε ενδιαφέρει η zero pixel εγγύση. Το θέμα είναι πως είναι σχετικά κοντή η 19"WS και δεν θα σε βολέψει σε παιχνίδια (τουλάχιστον δεν βόλεψε εμένα) αλλά άμα την έχεις μόνο για ταινίες τότε είναι πολύ καλή επιλογή.

 

Δες και 2 μοντέλα που σου προτείνω εγώ:

19"WS

19" κανονική (έβαλα αυτή γιατί δεν βρήκα μια άλλη επειδή δεν είναι σε διαθεσιμότητα) βέβαια έχει λίγο ιδιότροπο design

Και για να λέμε την αλήθεια αν και μπορεί να μην σε βολεύει εγώ το θεωρώ χαζό να πάρεις μια 19"WS με 209? και όχι μια 22"WS με 219?(αν και δεν πιάνει μερικά από τα χαρακτηριστικά της 19") ...

 

Anyway its your choise ;)

 

edit: όντως η κάρτα γραφικών μπορεί να τα βρεί λίγο σκούρα...

Από ότι είδα άμα όντως η Philips δίνει zero-pixel εγγύηση μέχρι 19" (μιας και έχει καλύτερο πανελ) είναι ακόμα καλύτερη επιλογή :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα καμένα πίξελ μη σε τρομάζει το θέμα, δεν πάει να πει ότι είναι για πέταμα μια οθόνη επειδή έκαψε μερικά. Είναι συνιθισμένο φαινόμενο της τεχνολογίας TFT/LCD. Καλό είναι βέβαια να υπάρχει zero pixels εγγύηση, αλλά και διαφορετικά δεν είναι μεγάλο πρόβλημα. Προφανώς στις μεγαλύτερες οθόνες είναι πιο πιθανό να συμβεί αυτό, γι' αυτο και συνήθως δεν δίνουν τέτοια εγγύηση για πάνω από 19 ίντσες. Καλό είναι πριν καταλήψεις να δεις τις οθόνες που σε ενδιαφέρουν και σε κάποιο κατάστημα και να μην περιοριστείς στα τεχνικά χαρακτηριστικά και σε γνώμες άλλων, γιατί υπάρχει και ο υποκειμενικός παράγων πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...