Προς το περιεχόμενο

pedia ime kainoyrios me ta linux ligo help


odysseas!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

lipon prin kero ixa katebasi apo to internet linux ubuntu stis odigies pou diabaza elege oti eprepe na to balo na bootari opos px ta windows xp

ayto den bootari eno otan to bazo sto cd rom ta programata ta blepi ayto den bootari ama xeri kapios giati as dosi mia boi8ia sto sto msn [email protected][/email] eyxaristo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως έχεις ορίσει απο το ΒΙΟS να μπουτάρει απο το cdrom,τότε μάλλον το dvd δεν είναι iso,αν ισχύει αυτο τοτε κάψτο με το Nero ή ότι άλλο προτιμάς σε μορφή iso.(ή ξανακατέβασετο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι την είχα πατήσει και εγώ μια φορά φίλε μου. :)

 

Κατέβασα και εγώ τα Ubuntu τα οποία ήτανε .ISO στο pc μου όμως εμφανιζόταν σαν .rar αρχείο :???:

 

το έκανα unzip και το έγραψα σε dvd και δεν έκανε boot :(

 

μετά όμως διάβασα στο site απο τα Ubuntu ότι και το winrar μπορεί να διαβάσει .ISO αρχεία :-D

 

και λέγανε ότι δεν παίζει ρόλο άμα το δείχνει σαν .rar αρχείο

 

το αρχείο μπορούσε να γραφτεί κανονικά με το Nero

 

το οποίο έκανα και δούλεψε :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι την είχα πατήσει και εγώ μια φορά φίλε μου. :)

 

Κατέβασα και εγώ τα Ubuntu τα οποία ήτανε .ISO στο pc μου όμως εμφανιζόταν σαν .rar αρχείο :???:

 

το έκανα unzip και το έγραψα σε dvd και δεν έκανε boot :(

 

μετά όμως διάβασα στο site απο τα Ubuntu ότι και το winrar μπορεί να διαβάσει .ISO αρχεία :-D

 

και λέγανε ότι δεν παίζει ρόλο άμα το δείχνει σαν .rar αρχείο

 

το αρχείο μπορούσε να γραφτεί κανονικά με το Nero

 

το οποίο έκανα και δούλεψε :-D

 

σωστοτατα.κι αυτο γιατι αν εχουμε ενα bootable δισκο δεν μπορουμε να τον κανουμε extract!πρεπει συγκεκριμενα αρχεια να μπουν σε συγκεκριμενους sectors :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βάζεις σε dvd drive ε?(μου είχε συμβεί σε παλιο pc me cd drive και έλεγα γιατί δεν μπουτάρει η βλακεία!:-D) ακόμα μπές στο bios πατώντας delete ή f2 πρίν μπεις στα windows(κατά τη διάρκεια του post δηλαδή) και και ορισε ως first boot device το dvd drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...