Προς το περιεχόμενο

SOS Ζητώ γνώμες για την αγορά Laptop.


Giorgos T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιταξε, προσωπικά πιστεύω πως το Fujitsu-Siemens είναι καλύτερο. Βέβαια, άμα χαλάσει, θα ταλαιπωρηθείς διότι το service δεν ειναι και ότι καλύτερο μπορεί να σου συμβεί. Από την άλλη, το LG έχει κατώτερα χαραστηριστικά αλλά καλύτερο service. Κανένα από τα δύο δεν θα παίζει αξιόλογα παιχνίδια. Το FS έχει μεγαλύτερη μνήμη και καλύτερη έκδοση των Vista (Home Premium). To LG έχει εγγύηση 0 pixel. Η επιλογή δική σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια μνήμη έχουν, και τα ίδια Vista Basic...

To LG έχει Intel core duo, καλύτερη οθόνη (είχα και F-J και έχω και το 2A32HS τώρα),1000άρι lan, 2 χρόνια εγγύηση έναντι 1, καλύτερο service και οδηγούς για XP έτοιμους στο site...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα καλυτερα για toshiba ή hp

einai poly kalytera!!!!oxi fs kai oxi lg kai oxi ACER kai oxi innovator kai oxi multirama!!!!1

 

Σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχουν αντίστοιχων χαρακτηριστικών toshiba kai hp (των οποίων τα φτηνά μοντέλα δεν είναι και ότι καλύτερο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ΄ αρχάς σας ευχαριστώ θερμά για την ανταπόκριση.

Τώρα όμως αισθάνομαι περισσότερο μπερδεμένος, διότι ενώ είχα αρχίσει να προσανατολίζομαι προς έναν HEWLETT PACKARD G5060EV GH971EA ή έναν TOSHIBA SATELLITE A200-1M4, ήρθε το μήνυμα του furious 99 και μέ έβαλε σε σκέψεις. Τι προτείνετε λοιπόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες λιγο και τα αλλα topics.εχω γραψει εκει πολλα πολλες φορες.τελος παντων.θα τα γραψω αλλη μια...

 

1.οχι acer,fs,innovator,multirama

2.2GB ram ειναι απαραιτητα για να τρεχουν τα vista

3.προσεχε ο σκληρος να ειναι 5400rpm.αν ειναι 4200rpm,σιγουρα θα σερνεται

4.ναι στο turbo-x αν θες ''made in greece''

5.ναι στην αγορα απο πλαισιο,e-shop

6.προτιμησε toshiba,hp

7.προτιμησε ο επεξεργαστης να εινα intel core 2 duo ''santa rosa'' δηλ Τ7100,Τ7300,Τ7500,Τ7700

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες λιγο και τα αλλα topics.εχω γραψει εκει πολλα πολλες φορες.τελος παντων.θα τα γραψω αλλη μια...

 

1.οχι acer,fs,innovator,multirama

2.2GB ram ειναι απαραιτητα για να τρεχουν τα vista

3.προσεχε ο σκληρος να ειναι 5400rpm.αν ειναι 4200rpm,σιγουρα θα σερνεται

4.ναι στο turbo-x αν θες ''made in greece''

5.ναι στην αγορα απο πλαισιο,e-shop

6.προτιμησε toshiba,hp

7.προτιμησε ο επεξεργαστης να εινα intel core 2 duo ''santa rosa'' δηλ Τ7100,Τ7300,Τ7500,Τ7700

 

2. Εξαρτάται τι θα τρέξεις. Π.χ. οι κάρτες γραφικών όπως Intel 950 που έχουν τα φτηνά δεν κάνουν για gaming ούτως ή άλλως. Μπορείς πάντα να προσθέσεις μετά αν σου χρειάζεται πουλώντας την υπάρχουσα μνήμη. Επίσης μπορείς να δουλέψεις στα XP (αν υπάρχουν drivers - το LG έχει για τα άλλα δεν ξέρω) που 1gb τους είναι υπεραρκετό για συνήθη χρήση.

3. Στο LG είναι 5400 για τα άλλα δεν ξέρω...

5. Δεν κερδίζεις τίποτα - αν σου χαλάσει πάλι στην αντιπροσωπεία θα σε στείλουν...

6. Το είπαμε για τα φτηνά τους μοντέλα...

7. Ανεβαίνεις αρκετά στην τιμή... Πόσα θέλεις να δώσεις?

 

 

Υ.Γ. To HP το είχα δει από κοντά και δε θα το έπαιρνα ακόμα και core 2 duo να είχε λόγω εμφάνισης... Υποκειμενικό βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...