Προς το περιεχόμενο

Gps για ταξιδι


Grigoros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα παω ενα road trip στην ευρωπη και θελω να βρω κατι για να μην ειμαι με τους χαρτες. Δεν με νοιαζει αν δεν εχει χαρτες ελλαδος και επισης δεν με νοιαζει η γλωσσα που θα μιλαει. Δεν θελω να εχει bluetooth και αλλα πραγματα παρα μονο navigation. Δηλαδη κατι απλο χωρις περιτα πραγματα. Δεν εχω ξανασχοληθει με τετοιο οποτε καθε συμβουλη ευπροσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν θέλεις bluetooth, wifi και τέτοια, πήγαινε για το mio p350. Είναι οτι πρέπει για σένα. Θα του φορτώσεις και το destinator ή όποιο άλλο θές, και θα είναι κάτι περισσότερο από ok. Δεν θα σου προτείνω pna, γιατί με το ppc έχεις μεγαλύτερη ελευθερία επιλογών σε "ραγισμένα" προγράμματα και χάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη να καταλαβω δεν υπαρχει προβλημα με τα ραγισμενα προγραμματα? παμε χυμα?

Κατι αλλο που θα θελω ειναι να μπορω να σημιωσω απο πριν καποιες οδους με καποια ξενοδοχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πιο φθηνό pna (Mio C220) έχει 270 ευρώ, ενώ το p350 έχει 230.

Όχι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και μπορείς να κρατήσεις στα "αγαπημένα" οδούς και αριθμούς που επιθυμείς ωστε να οδηγηθείς εκεί ανα πάσα στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Ευρώπη καλύτερα να αποφύγεις το Destinator που σαν πρόγραμμα δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά αναγκαστικά το χρησιμοποιούμε στην Ελλάδα αφού δεν υπάρχει άλλος αξιοπρεπής χάρτης. Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το iGo που είναι πολύ εύχρηστο, έχει πολύ όμορφο interface και οι χάρτες του για τις μεγάλες ευρωπαϊκές χώρες μοιάζουν να είναι πλήρεις (ακόμα και για κάποιες ανατολικές όπως Τσεχία και Πολωνία).

 

Ως πρως το hardware, μπορείς να βρεις κάποια PNA και λίγο κάτω από τα 200? αλλά καλύτερα να δώσεις λίγα παραπάνω για το MIO 350 αφού ως PDA δέχεται οποιοδήποτε πρόγραμμα και επειδή θα το βολευτείς ίσως να θέλεις να το χρησιμοποιήσεις μετά το ταξίδι και στην Ελλάδα με το Destinator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Ευρώπη καλύτερα να αποφύγεις το Destinator που σαν πρόγραμμα δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά αναγκαστικά το χρησιμοποιούμε στην Ελλάδα αφού δεν υπάρχει άλλος αξιοπρεπής χάρτης. Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το iGo που είναι πολύ εύχρηστο, έχει πολύ όμορφο interface και οι χάρτες του για τις μεγάλες ευρωπαϊκές χώρες μοιάζουν να είναι πλήρεις (ακόμα και για κάποιες ανατολικές όπως Τσεχία και Πολωνία).

 

Ως πρως το hardware, μπορείς να βρεις κάποια PNA και λίγο κάτω από τα 200? αλλά καλύτερα να δώσεις λίγα παραπάνω για το MIO 350 αφού ως PDA δέχεται οποιοδήποτε πρόγραμμα και επειδή θα το βολευτείς ίσως να θέλεις να το χρησιμοποιήσεις μετά το ταξίδι και στην Ελλάδα με το Destinator.

 

+1 και από εμένα για το Mio350. Αν ψαχτείς λίγο το pda μπορεί να κάνει πολλά πράγματα....προτίμησε το από κάποιο pna....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...