Προς το περιεχόμενο

Αργοοοο φορτωμα σελιδων ...


bluesattack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια εχω το firefox browser και τωρα τελευταια εχω ενα προβλημα με το φορτωμα των σελιδων....γινεται τραγικα αργα...

 

Εχω σκαναρει το pc με το αντιvirus avg και με τρια antispyware που εχω..avg ,spyware doctor , s&d ..δεν βρισκουν κατι ..μονο cookies ..εχω κανει κατι ανασυγκροτησεις ,registry cleaner κλπ...αλλα τα ιδια

 

Εντω μεταξυ δεν εχω τιποτα που να τρεχει στο pc backround δηλαδη κανα real time protection klp..απο τα αντιspyware την εχω απενεργοποιησει την επιλογη...γενικα το συστημα εχει μια μικρουλα καθυστερηση ..πχ μπορει να κανω κλικ καπου και να μην πεταει το παραθυρο σφαιρα η να πηγαινω να μετακινησω ενα παραθυρο και να αργει μια ιδεα ενω αντιθετως δεν παρατηρω καθυστερηση στο φορτωμα βαριων προγραμματων.

 

Αλλα το πιο σπαστικο ειναι η σελιδες και το ιδιο μου κανει και με τον internet explorer ..δηλαδη πιο γρηγορα φορτωνει το nero μαζι με το spyware doctor απο το να ανοιξει μια σελιδα...ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ

Στο downloading δεν εχω παρατηρησει μειωση ταχυτητας

 

ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ ???

 

Πισω στο network connections που βαζεις τα dns και τα ip παιζει να εχω γραψει κατι λαθος ? η τοτε δεν θα συνδεοταν καθολου ?η ειναι ακατασχετο ?:PP

 

Ενοειται οτι φορματ δεν κανω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω στοίχημα έχεις κι εσύ σύνδεση forthnet? Σήμερα μίλησα με 2 φίλους που είναι στη forthnet και έχουν όπως κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Οι δύο είμαστε από βόλο, ο άλλος από Θεσσαλονίκη. Μην ψάχνεις το pc σου. Κάτι μαγικό κάνουν πάλι από την εταιρεία...

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως δε μειώνεται η ταχύτητα στο download.. Να κατεβάζει με 90 και να μην ανοίγει το google?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχω forthnet αλλα altec ....εχω συνδεση 768 και κατεβαζω τωρα ενα αρχειο με 80 kb/sec ..κανονικο δεν ειναι το νουμερο ? Παρολα αυτα εκανε 7-8 sec να ανοιξει την σελιδα του insomnia....

 

Και ειδα οτι αυτο το σκηνικο με τις σελιδες χειροτερευει πολυ οταν συγχρονως κατεβαζω κατι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχήν ανοιγοκλείνεις ρούτερ και pc αν δε το χεις κάνει ηδη.Σιγουρεύεσε οτι έχεις κλείσει τα πάντα που μπορεί να χρησιμοποιούν τη σύνδεση σου απο το tray , και αμα δεις οτι επιμένει το πρόβλημα μιλάς με τον ISP σου.

Για να σιγουρευτείς οτι δεν υπάρχε κίνηση στο δίκτυο , ενω έχεις κλείσει τα πάντα , task manager -> networking και αμα δε δεις το διάγραμμα να ανεβοκατεβαίνει ξέρεις οτι όντως δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που στέλνει / λαμβάνει δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...