Προς το περιεχόμενο

Ξεβίδωμα...


teo64x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, είναι ανάγκη να βγάλω από το PC μου τους δύο δίσκους... Τον έναν τον έχω βάλει εγώ οπότε βγαίνει εύκολα... Ο άλλος όμως είναι αυτός που είχε όταν τον αγόρασα και δεν είμαι σε θέση με τίποτα να ξεβιδώσω τις βίδες του (οι οποίες μετά από τόσες προσπάθειες, έχουν φαγωθεί λίγο). Υπάρχει κάποιος τρόπος να βγάλω το δίσκο μου; Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να δοκιμάσεις με κατσαβίδι που έχει και μαγνίτη. Τώρα μάλλον το έχεις καταφάει άρα δεν άμα μπορείς να βγάλεις γενικά όλο το πράγμα που έχει το κουτί σου για την συγκράτιση σκληρών αλλιώς με πένσα (άμα μπαίνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου δεν τα καταφερες ενας τροπος υπαρχει.να παρεις τρυπανι με ενα ψιλο τρυπανακι να φας το κεφαλι τις βιδας και θα ελευθερωθει ο δισκος.

 

ομως μπορει να μην βγαινει μετα το σπειρωμα της βιδας που θα ειναι βιδωμενο στο σκληρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ean liwseis sidiro sto kefali tis vidas pou mpenei to katsavidi 8a mporeseis na thn giriseis.

Isws kala'i' kai kolitiri kanoun tin douleia, den to exw dokimasei.

Pantws kapou eixe parei to mati mou ena iliko pou to eliwnes k eperne to sxima tou stavrou me kaloupi gia na valeis to katsavidi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι βίδες περιστρέφονται όταν εφαρμόζεις το κατσαβίδι ή δεν γυρνάνε καν?

 

Αν είσαι στην πρώτη περίπτωση, δοκίμασε να κουνήσεις και λίγο δεξιά-αριστερά την βίδα μήπως και έχει πατήσει στραβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eixa to idio provlima pro kairou. Eixan fagwthei entelws oi vides se mena omos..Pira mia pensa me lepti miti kai epiasa tis vides apo tis akres..Meta apo polu kopo katafera na tis xalarwsw kai tis evgala..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να δοκιμάσεις με κατσαβίδι που έχει και μαγνίτη. Τώρα μάλλον το έχεις καταφάει άρα δεν άμα μπορείς να βγάλεις γενικά όλο το πράγμα που έχει το κουτί σου για την συγκράτιση σκληρών αλλιώς με πένσα (άμα μπαίνει)

 

exw mia sxetikh aporia...einai kalo sta katsabidia poy xrhsimopoioume sta pc na einai magnitika?

 

sigoura boleuoun alla mhpws kalutera na mn einai?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exw mia sxetikh aporia...einai kalo sta katsabidia poy xrhsimopoioume sta pc na einai magnitika?

 

sigoura boleuoun alla mhpws kalutera na mn einai?

 

Σίγουρα βοηθάνε πολύ ιδιαίτερα σε μη εύκολα προσβάσιμες περιοχές από χέρια...

αλλά να ΜΗΝ είναι γιατί? Επιρεάζουν κανένα κύκλωμα τις mobo, το σκληρό...κλπ?

Εγώ πάντως δεν νομίζω γιατί είναι πολύ μικρό το μαγνητάκι στο κατσαβίδι...(βέβαια μπορέι να κάνω και λάθος :mrgreen: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις ιδέες... Προς το παρόν θα φροντίσω να πάρω backup από τον "κολλημένο" δίσκο στο δεύτερο που έχω και κάποια στιγμή αργότερα θα πάρω καινούριο case και θα προσπαθήσω να βγάλω κάπως αυτόν... Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...