Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

leftermann

Εγκατάσταση γραμματοσειρών σε PCLinuxOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Προσπαθώ (γενικά προσπαθώ πολύ με το linux, καθότι άσχετος:-D) να εγκαταστήσω μερικές true type ελληνικές γραμματοσειρές σε PCLinuxOS. Μου δείχνει ότι η εγκατάσταση γίνεται κανονικά, αλλά οι γραμματοσειρές... πουθενά. Πάω να τις εγκαταστήσω ξάνα, και μου λέει ότι το αρχείο υπάρχει, με size 0 kb, ρωτάει αν θα το αντικαταστήσει με το καινούριο, λέω ναι, και ξανά από την αρχή...

Έχει κανένας καμία ιδέα;

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως προσπαθείς να το κάνεις; Δοκίμασε να τις αντιγράψεις σαν root στον κατάλογο /usr/share/fonts/TTF.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

με το "font installation". Aν απλά τις αντιγράψω, θα τις δει κανονικά το openoffice;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
με το "font installation". Aν απλά τις αντιγράψω, θα τις δει κανονικά το openoffice;

Εγώ δεν είχα πρόβλημα. Τι είδε κανονικά.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

οκ, σε ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω αύριο, στο pc του γραφείου, και θα ξαναποστάρω το αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

οκ, δούλεψε. Thanx και πάλι για την βοήθεια. Απορώ πάντως γιατί δεν γίνεται με control center > system administration > font installer.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
οκ, δούλεψε. Thanx και πάλι για την βοήθεια. Απορώ πάντως γιατί δεν γίνεται με control center > system administration > font installer.

Λογικά κάποιο bug θα κρύβεται από πίσω...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...