Προς το περιεχόμενο

Τα windows εντόπισαν νέο υλικό... Πλάκα μου κάνουν;


leftermann

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν είμαι σίγουρος αν το topic είναι για εδώ, για το hardware γενικά ή για το drivers. Νομίζω εδώ, αν κάποιος mod κρίνει αλλιώς ας το μετακομίσει...

Λοιπόν, κάθε φορά που αποσυνδέω μια συσκευή (κινητό, ψηφιακή φωτογραφική, scanner) από τον υπολογιστή, τα windows την ξεχνάνε! Αν μετά την ξανασυνδέσω, τα windows εντοπίζουν νέο υλικό, ψάχνουν drivers, ζητάνε και το cd εγκατάστασης της εκάστοτε συσκευής, κλπ. Κάθε φορά που συνδέω το κινητό ή την ψηφιακή, και το scanner ακόμα (δεν χωράει το έρμο να το έχω μόνιμα στο γραφείο), αυτήν την δουλειά κάνω...

Έχει κανένας καμιά ιδέα τι φταίει;;; Βαρέθηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε τα παρακάτω από General USB troubleshooting in Windows XP

 

Remove and reinstall all USB controllers

To remove and reinstall all USB controllers, follow these steps:

1. Click Start, and click Control Panel, and then click Performance and Maintenance.

2. Click System, and then click the Hardware tab.

3. Click the Device Manager button.

4. Expand Universal Serial Bus controllers.

5. Right-click every device under the Universal Serial Bus controllers node, and then click Uninstall to remove them one at a time.

6. Restart the computer, and then reinstall the USB controllers.

7. Plug in the removable USB storage device, and then test to make sure that the issue is resolved.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Parsifal είσαι κορυφή... Αν κατέβαινες Α' θεσσαλονίκης, θα σε ψήφιζα κι εσένα... Θα το δοκιμάσω αύριο πρωι και θα αναφέρω αποτελέσματα. Thanx ακόμα μια φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...