Προς το περιεχόμενο

Torrent και ADSL


mamouxalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

port forward xreiazetai na kaneis....

pws mpaineis???? me ti router?

 

Μπαίνω με conex (ΟΤΕ) με την συσκευή δηλαδή που σου παρέχει η υπηρεσία.

Αυτό το port forward πώς γίνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης παρέλειψα να πω ότι συνδέομαι στο Ιντερνετ μέσω δικτύου με συσκευή

(Office connect 3 COM). Εδώ πρέπει να γίνει το port forward ή στο SAGEN Fast 800 του ΟΤΕ με το οποίο όλο το δίκτυο (3 PC )μπαίνουν στο Ιντερνετ;

Δηλαδή έχουμε (PC),(Office connect 3 COM),SAGEN Fast 800, Internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pigaine.... http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm kai vres to router sou meta epelekse tis ry8miseis me vasi to programma pou se endiaferei kai pisteyw pws 8a eisai ok

 

Δεν βγάζω άκρια από κει έκανα ορισμένα βήματα αλλά πελάγωσα μήπως μπορεί να μου τα πει κάποιος πιο απλά;:twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά mivas1 διαπίστωσα -ακολουθώντας τα βήματα του link που μου έδωσες-ότι δεν υφίσταται θέμα μπλοκαρίσματος κάποιας πόρτας από το rooter γιατί όταν βάζω την IP στον ΙΕ δεν μου βγάζει την καρτέλα με τους κωδικούς του admin για σύνδεση ο ΙΕ τρέχει κανονικά . Άλλωστε και ο τεχνικός που έκανε το δίκτυο με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει θέμα μπλοκαρίσματος πόρτας στο συγκεκριμένο πρόγραμμα κάτι άλλο συμβαίνει. Μου είπε να δοκιμάσω το Bitspirit (Bit torrent Client πολύ καλό ) και δεν θα έχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ρουτερ ειναι μοντεμ. Πραγμα που σημαινει οτι ολες οι πορτες ειναι ανοιχτες (μπατε σκυλοι αλεστε με λιγα λογια).

Με ποιο προγραμμα προσπαθουσες να κατεβασεις εσυ?

Δοκιμασε utorrent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ρουτερ ειναι μοντεμ. Πραγμα που σημαινει οτι ολες οι πορτες ειναι ανοιχτες (μπατε σκυλοι αλεστε με λιγα λογια).

Με ποιο προγραμμα προσπαθουσες να κατεβασεις εσυ?

Δοκιμασε utorrent.

 

Προσπαθούσα με μtorrent , δοκίμασα και αζουρέα αλλά τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...