Προς το περιεχόμενο

9800 και 2 οθόνες


evagelos_21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γειά σας.

Εχω μία radeon 9800 και έχω συνδέση εκτός απο την οθόνη μου στην έξοδο vga μία τηλεώραση samsung που έχει και είσοδο για PC και είναι συνδεδεμένη στην 9800 με ένα μετατροπέα DVI=>VGA.

Η ερώτηση είναι η εξής. Στην τηλεώραση μπορώ να έχω διαφορετική ανάλυση?

 

Πχ στην οθόνη έχω 120χ1024 στην TV μπορώ να έχω ταυτόχρονα 1360χ768;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε evagelos δοκιμασε ενα προγραμματακι ultramon. Θα σου επιτρεψει και αναλυσεις να αλλαξεις αλλα και διαφορετικο wallpaper σε καθε μονιτορ να βάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσω, σ' εμένα με την MSI GeForce 4Ti 4800 SE (που είναι αντίστοιχης γενιάς με την 9800, ίσως και λίγο κατώτερη η δική μου), δεν γίνεται να έχω διαφορετικές αναλύσεις σε TV/Οθόνη.

 

Κι επίσης, όταν στην οθόνη έχω μεγαλύτερη ανάλυση από τα 1024x768 (δηλαδή 1280x1024, 17" TFT), τότε στην τηλεόραση μου δείχνει εικόνα με ανάλυση 1024x768, αλλά αυτά τα 1024x768 είναι ένα κομμάτι των 1280x1024, επειδή το αναλογικό TV-Out (composite/s-video) δεν μπορεί να δώσει σήμα μεγαλύτερης ανάλυσης από τα 1024x768.

 

Επίσης, στην παλιά μου MSI GeForce 4 MX 440 AGP8X, δεν γινόταν να έχω σήμα στην αναλογική έξοδο + TV Out, παρά μόνο στην ψηφιακή έξοδο + TV Out, φαντάζομαι πως δεν υποστήριζε εκείνο το μοντέλο 2 αναλογικές έξοδους συγχρόνως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...