Προς το περιεχόμενο

Logitech Momo racing Vs Logitech G25


polonos1313

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Geia xara se olous.Thelo na agoraso timoniera kai thelo na rotiso to eksis:To ksero oti i G25 einai kaliteri alla thelo na matho an exoun tragiki diafora.

Rotao giati gia to Momo racing exo akousei ta kalytera logia.Kai mallon gia to momo tha pao.Apla thelo na matho an to G25 einai kalitero me tragiki diafora ( px an i bathmologia einai etsi to g25=10 kai to Momo=5)

Thanks!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Geia xara se olous.Thelo na agoraso timoniera kai thelo na rotiso to eksis:To ksero oti i G25 einai kaliteri alla thelo na matho an exoun tragiki diafora.

Rotao giati gia to Momo racing exo akousei ta kalytera logia.Kai mallon gia to momo tha pao.Apla thelo na matho an to G25 einai kalitero me tragiki diafora ( px an i bathmologia einai etsi to g25=10 kai to Momo=5)

Thanks!!!!

 

Το G25 εχει καλυτερο-παραπανω

 

1: 900 μοιρες περιστροφη-το δικο σου εχει μονο 200κατι, αυτο σιμενει πολυ καλυτερο drift και μεγαλυτερο ευρος κινησης και ακριβεια χωρις να ψαχνεσαι με linearity κλπ

 

2: Πολυ καλύτερη ανάδραση

 

3: Ανώτατη ποιοτητα κατασκευης, πραγματικού μεγέθους στεφανι τιμονιου

 

4 Shifter που αλλαζει απο σειριακο σε χτενι, αναλογα αν χαλαρωνεις η προσπαθεις να πιασεις WR

 

5: Εχω την ιδεα απο δοκιμες σε φίλους (χωρις να ειμαι σιγουρος) οτι η πεταλιερα εινε πιο αντρικη στη σκληροτητα και ελεγχεις καλυτερα το γκαζι-φρενο με παπουτσια.

 

Αυτα τα ψιλά, να υπολογισεις όμως 1 βδομαδα εκμάθησης με το τιμονι, για να συνιθισεις τις πολλες στροφες,

 

Ολα τα παραπάνω ισχυουν για σενα αν παιζεις LFS και GTR ανταγωνιστικά στο Net, αν εχεις το τιμονι για NFS Carbon και CMR Dirt, τοτε μην το αλλαξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς @topos: Απ' ότι λέει στο Πλαίσιο έχουν και τα 2 πεταλιέρα. Εγώ έχω μια παλιότερη έκδοση του δεύτερου (Formula Force GP) την οποία έχω λιώσει σε GPL/netKar/F1 challenge mods/GTR2 κλπ. και μπορώ να πω ότι έχει πολύ καλή σχέση αξίας / τιμής.

Υ.Γ. Φίλε ferongr πεταλιέρα + παπούτσια = κακός συνδυασμός imo. Κάλτσα rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To G25 κατά τη γνώμη μου είναι για τους τελείως καμμένους με τα racing. Το αγοράζεις μόνο αν θέλεις το απόλυτο-και φυσικά μπορείς να το πληρώσεις.

Το momo το έχω εγώ και το βρίσκω καλή περίπτωση κόστους-απόδοσης.

Αν μου το έκαναν δώρο το G25 θα ήμουν πολύ χαρούμενος, αλλά μάλλον δεν θα το αγόραζα ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το logitech Formula Force EX WHEEL

κ για Formula Vibration

Τι γνωμες υπαρχουν?Ξερετε εαν εχουν και πεταλιερες?

 

Η Formula Force ΕΧ ειναι αρκετά καλή αν βολευτείς τις 190 μοιρες περιστροφής της. Αρκετά σταθερά πετάλια, καλή ανάδραση και αρκετά γρηγορη, σταθερές δαγκάνες που δέν κουνιούνται ρούπι ακόμα και σε απότομες επαναφορές με το μοτερ να σε τραβά αντίθετα, δεν τριζει ενώ έχει καλή αίσθηση στα χέρια.

 

Υ.Γ. Φίλε ferongr πεταλιέρα + παπούτσια = κακός συνδυασμός imo. Κάλτσα rulez!

 

Επειδή πατάω τα πετάλια με τιν καμάρα και το πόδι πλαγιαστό χωρίς παπουτσι τρωω αγρια γλύστρα, χώρια που στο LFS η ακρίβεια στο γκάζι είναι must για να κανεις χρονους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...