Προς το περιεχόμενο

χαλια θερμοκρασιες 1 χρονο


babism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια δεν παει αλλο θελω την βοηθεια σας. εδω και ενα χρονο αντιμετωπιζω προβληματα θερμοκρασιας με το pc.

 

καταρχην το συστημα εχει στηθει απο τεχνικους το κουτι του ειναι ιδικο για καλες θερμοκρασιες καθως κατεχει 5 ανεμηστηρες extra. για να μην πολιλογω σε κατασταση idle πιανει κατι 70αρια ωρες ωρες δηλαδη εκει που ειναι 50 η κμε ξαφνικα παει 65 και ξανακατεβενει. το δε chipset της motherboard καιει φτανει και αυτο μερικες φορες 50 αρια εξισου και ο σκληρος δισκος.

 

ανεμηστηρακι εβγαλα της μανας του και εβαλα zalman ενα καινουριο το οποιο απο τι βλεπω τρεχει σε full στροφες και μονο αθορυβο δεν ειναι,

 

πητε μου εγω πιστευω η η motherboard τα παιξε ή το τροφοδοτικο δινει αλαντιαλον volts, η φταει το ups μου.

 

πητε μου τι παιζει με τις τασεις γιατι εγω δεν τις ξερω

 

ααα μεχρι και η nvidia καει αν ανοιξω το κουτι γινεται κολαση 70 αρια και αυτη!

 

δινω μια εικονα για να μου πειτε,,,, α το κοκκινο κατω που λεει power το αποσυνδεσα γιατι οταν το βαζα το ανεμηστιρακι αυτο επιανε η cpu παραπανω θερμοκρασια.

 

i1138133_temps.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 70 στην κάρτα σου είναι φυσιολογικό. Σκέψου οτι και 100 να χτυπήσει δεν έχει ανάγκη. Το πρόβλημά σου είναι μάλλον στη μητρική, γι'αυτό βλέπεις τέτοια νούμερα. Το ίδιο είχα πάθει σε μια MSI socket 478 που μόλις την άλλαξα δουλέψανε όλα κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι χάλια οι θερμοκρασίες σου, φυσιολογικές είναι.

 

Όσο για τις τάσεις, απλά ο αισθητήρας της μητρικής σου τις μετράει λάθος. Μέτρησέ τες εσύ μ' ένα πολύμετρο, πιο ακριβή μέτρηση θα λάβεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο screenshot δείχνει 54 βαθμοί, που είναι φυσιολογικότατοι!

 

Για τους 65-70 που δείχνει για 1 δευτερόλεπτο, είπαμε, φταίει ο αισθητήρας...

 

@babism

Ποιον επεξεργαστή έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eyxaristv paides!!! exw ton pentiumd sta 3.4ghz. pira kainouria psixtra zalman 50e eskasa kai tin pasta tin exo topothetisi sosta opos kai tin psixtra episis.

 

to 50ari ston skliro den ine poli re paidia???

 

sorry giata greeklish apla exo kani kati prosorines rithmisis sta regional options

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...