Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΜΕΝΟ PIXEL ΣΤΟ PSP SLIM


NikosFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα σημερα το psp slim το καινουριο και παρατηρησα οτι εχει ενα καμενο pixel.

Eπισης παρατηρησα οτι δεν ειχε ταινια προστασιας στην οθονη.

Μπορω να το επιστρεψω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν παιρνεις ενα τηλεφωνο στο καταστημα οπου το αγορασες και να τους πεις το προβλημα σου? Σιγουρα θα σε βοηθησουν

 

Ρωταω εδω, γιατι τα καταστηματα δεν λενε παντα την αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν.. αυτή η S@NY..έτσι είχε γίνει και με τα πρώτα PSP στην αρχή, (μάλλον θέλουν να ξεσαβουρώσουν τα ελαττωματικά στην αρχή..)

Νομίζω για ένα pixel δε θα στο αλλάξουν.

Υπάρχει τρόπος πάντως για αλλαγή ..να κολλήσει στο firmware update...

εκεί δε μπορούν να σου πουν τίποτα και στο αλλάζουν.

όμως στη χειρότερη θα καθυστερήσει γιατί πρέπει να πάει στη SONY Eλλάς και να επιστρέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν.. αυτή η S@NY..έτσι είχε γίνει και με τα πρώτα PSP στην αρχή, (μάλλον θέλουν να ξεσαβουρώσουν τα ελαττωματικά στην αρχή..)

Νομίζω για ένα pixel δε θα στο αλλάξουν.

Υπάρχει τρόπος πάντως για αλλαγή ..να κολλήσει στο firmware update...

εκεί δε μπορούν να σου πουν τίποτα και στο αλλάζουν.

όμως στη χειρότερη θα καθυστερήσει γιατί πρέπει να πάει στη SONY Eλλάς και να επιστρέψει.

 

Το θεμα ειναι να μην καψει και αλλα pixel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καμμένο,κολλημένο είναι,τα καμμένα παίρνουν μόνο μαύρο χρώμα.Αν το πήρες εντός 1 εβδομάδας έχεις δικαίωμα να το επιστρέψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα σημερα το psp slim το καινουριο και παρατηρησα οτι εχει ενα καμενο pixel.

Eπισης παρατηρησα οτι δεν ειχε ταινια προστασιας στην οθονη.

Μπορω να το επιστρεψω;

 

Πριν χρόνια κυκλοφορούσε ένα βιντεάκι το οποίο έκανε εναλλαγές στα χρώματα και μερικές φορές ξεκολούσε τα pixel. Aυτός είναι ο ένας τρόπος. Ο άλλος είναι να ρωτήσεις στα πόσα καμμένα pixel θα σου αλλάξουν το psp και μετά να το αφήσεις ανοικτό με άσπρο φόντο μέχρι να κολλήσουν κι άλλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ποιο καταστημα το πηρες και στο αλλαξαν?επαθα το ιδιο χθες με το psp που πηρα απο ενα κατα στημα Γερμανος.Το πηγα σημερα και μου ειπαν οτι θα ρωτησουν και θα με ενημερωσουν αυριο.Δεν ξερω ποια ειναι η επισημη θεση του σερβις της Sony πανω σε αυτο το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παιδια εγω πήρα σε εναν τεχνικο να μου αλλαξει την οθόνη στο πσπ 1001 το fat που μου είχε ραγίσει και είδα 2-3 pixel μαλλον κολημένα γιατί ειναι γαλαζια τα pixell

δεν ξέρω μπορεί να ειναι και καμένα!

Μήπως υπάρχει κανενα πρόγραμμα μπας και τα ξεκολίσει???

 

---------- Προσθήκη στις 18:55 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:02 ----------

 

Παιδια εγω πήρα σε εναν τεχνικο να μου αλλαξει την οθόνη στο πσπ 1001 το fat που μου είχε ραγίσει και είδα 2-3 pixel μαλλον κολημένα γιατί ειναι γαλαζια τα pixell

δεν ξέρω μπορεί να ειναι και καμένα!

Μήπως υπάρχει κανενα πρόγραμμα μπας και τα ξεκολίσει???

 

Κανείς????:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...