Προς το περιεχόμενο

Η ανευθυνοτητα του e shop σε ολο της το μεγαλειο


Cool_Rita

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραγγειλα ενα laptop το HP 9542 (συγκεκριμενα) απο το E shop τι το θελα? Η παραγγελια εγινε την Τριτη στις 11/9/2007 κι ενω στην αρχη μου ειπαν πως ηταν αμεσα διαθεσιμος και πως η αποστολη στον χωρο μου θα γινοταν μεσα σε 2-3 εργασιμες μερες, υστερα μου ειπαν πως δν υπαρχει καν ενημερωση απο τον προμηθευτη. Αν ειναι δυνατον! ! ! Τηλεφωνουσα καθε μερα προκειμενου να ενημερωθω για την εξελιξη της παραγγελιας μου και σημερα (14 Σεπτεμριου) που τηλεφωνησα με την ελπιδα οτι η αποστολη θα γινει εστω τημ Δευτερα τελικα κατεληξαν να μου πουν πως οι ιδιοι θα τον παραλαβουν σε σε μια με μιαμιση εβδομαδα!!!! απιστευτο.. Δηλαδη θα επρεπε να περιμενω σχεδον 20 μερες για ενα laptop που δεν υπηρχε καν και που στην αρχη μου ειπαν πως εναι ΑΜΕΣΑ διθεσιμο. Ασε που οσες φορες πηρα ο καθε υπαλληλος μου ελεγε παντα διαφορετικα πραγματα απο την τελευταια φορα που επαιρνα.

Το πιο παραλογο? Για ενα laptop που δεν υπηρχε καν σε διαθεσιμοτητα μειωσαν την τιμη απο 1.249 ευρω σε 1.239 και υστερα στην τιμη των 1.225 που υπαχει κι αυτην την στιγμη. Υστερα απο ολη ευτην την ταλαιπωρια πραγματικα αναρωτιεμαι για εναν τυπο που οσο αφορα την παραγγελια του το εκθειαζε.... Η απολυτη ανευθηνοτητα, καμια ενημερωση κι αγνοια για το ποτε θα γινει η παραλαβη των προιοντων τους ηταν παντως ευγενικοι δεν μπορω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mou exei tyxei kai mena analogo simvan me to e-magazo. Telika akurwsa tin paraggelia tin idia stigmi pou mou eipan pos den kseroun pote tha rthei..Kane kai su to idio kai parto apo allou.Den pisteuw oti mporeis na kaneis kati allo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα το ίδιο μηχάνημα τον προηγούμενο μήνα από το ίδιο κατάστημα και ... όλα μια χαρά. Βέβαια πήγα εγώ και τον παρέλαβα από το κατάστημα. Κανένα πρόβλημα. Είναι, όπως προαναφέρθηκε, να μην σου κάτσει η στραβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο οff-topic αλλά σχετικό με το κατάστημα:

 

Πήρα να πάρω μία κάρτα/μνήμη για κινητό και αφού περίμενα μισή ώρα να τελειώσει το επαγγελματικό κουτσομπολιό στο τηλέφωνο ο νεαρός υπάλληλος (κατάστημα Ηρακλείου Κρήτης), δεν άντεξα του έβαλα τις φωνές και μετά αντί να απολογηθεί άρχισε και την ειρωνία... μόνο που δεν τον έδειρα....

 

Η τιμή όμως και η αμεσότητα της παράδοσης εξαίρετη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai egw pira to kalokairaki to hp kai to eferan mia xara se 2 meres(thessaloniki).isws etixe kai den ikeran oti teleiwsan ta apothemata...alla afou mporeis na to akirwseis efoson oute exeis plirwsei oute tipota.alla stis times to e-shop einai to kalitero.oson afora emena kai stin eksipiretisi panta itan kaliteroi apo katastimata stil plaisio multirama....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χαλασει απλα τρεχεις, το εχουν παθει αρκετοι φιλοι μου. Καλυτερα να εισαι καλλυμενος στελνοντας μια διαμαρτυρια στο Τμημα Παραπονων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ποτε δεν μου καναν καμια στραβη... και μιλαμε για μεσο όρο παραγγελιων ανα μηνα >200 ευρω...(μεχρι και βοηθηματα για το λυκειο απο εκει επαιρνα...μια φορα και εναν καιρο! ). Κατι παρομοιο μου εκανε χθες το πλαισιο με ενα dvd - recorder... θα ανοιξω θέμα-οταν βρω λίγο χρόνο, για να μαθετε όλη την ιστορια με αυτους τους απαραδεκτους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να σκεφτει κανεις οτι αρχικα ηταν να δωσω παραγγελια στο πλαισιο αλλα επειδα μου ειπαν για τις 17/9 κι οτι δεν το ειχαν παραγγειλα απο το E shop που μου ειπαν οτι ειναι ΑΜΕΣΑ διαθεσιμο πραγμα και το οποιο με ενδιεφερε πολυ για αυτο και το ρωτησα απο την αρχη αλλα υστερα απο ολη αυτην την ταλαιπωρια κατεληξα στο πλαισιο για να δουμε...:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...