Προς το περιεχόμενο

VX Nano Mouse


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσεις που εχετε αγοράσει αυτό το ποντίκι, είστε ικανοποιημένοι απο την απόδοση του;

 

Απο αυτονομία πως πάει; Πήγα στο τοπικ για το mx revolution και εφριξα (ακου τρεις μερες μονο κρατα η μπαταρια :neutral::? )

 

Το software του δουλεύει καλά με τα windows vista?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω αγοράσει εδώ και 4 μέρες. Δεν μπορώ να κρίνω την μπαταρία αλλά η Logitech λέει για αυτονομία μέχρι 6 μήνες

Οι προσωπικές μου εντυπώσεις μου μέχρι τώρα :

 

-ΘΕΤΙΚΑ :

Προφανώς το πολύ μικρό usb receiver :)

Έχει μπόλικα κουμπιά

Λειτουργεί από αρκετά μακριά (το φοβόμουν με τόσο μικρό δέκτη)

 

-ΑΡΝΗΤΙΚΑ :

Δεν το λές και φθηνό με 65 ?

Πολύ περίεργο σχήμα. Τι να πω ή εγώ έχω μείνει πολύ καιρό με τα κλασσικά ποντίκια ή κάτι συμβαίνει με το σχεδιασμό του ή έχω ένα δάχτυλο παραπάνω :).

Το ρολό αν το πατήσεις αλλάζει τρόπο κύλισης, σταδιακά ή ελέυθερα. Κανονικά θα έπρεπε να ήταν θετικό αυτό (ετσι φαντάζομαι το σκέφτηκαν οι Ελβετοί) αλλά πιστεύω πως την επιλογή αυτή θα την κάνει κάποιος μια φορά και δεν χρειάζεται να θυσιαστεί το μεσαίο κουμπί (το οποίο βρίσκεται λίγο πιο πίσω, αλλά λόγω του περιορισμένου χώρου δεν με βολεύει και πολύ)

 

Συμπερασματικά πιστεύω ότι είναι πολύ πρωτοποριακός ο μικρός δέκτης, αλλά αν δουλέψω πολύ με αυτό το ποντίκι θα με κουράσει.

Πάντα αγόραζα Logitech ποντίκια αλλά νομίζω ότι η εταιρία έχει πάρει λάθος δρόμο. Δεν καταλαβαίνω γιατί ένα ποντίκι για φορητό πρέπει να είναι μικρό και μάλιστα με περίεργο σχήμα. Δηλαδή ένα κανονικό ποντίκι δεν μπορείς να το πάρεις μαζί σου ενώ ένα με το μισό όγκο θα σου λύσει τα χέρια;;; Δεν υπάρχουν άτομα που να δουλεύουν στο φορητό πολύ ώρα και δεν θέλουν καλώδια ή να προεξέχουν διάφορα (usb δέκτης) από τον Η/Υ;;

Βασικά σκεφτόμουν και bluetooth ποντίκι αλλά δεν μπορούσα να βρώ (εκτός από ένα της μικροσοφτ με 80 ?), το έλεγα στα μαγαζιά και μου λέγανε τι το θέλω αφού σίγουρα θα έχει και usb θύρα ο φορητός μου!!!!

 

Όσο για το software δεν μπορω να σου απαντήσω γιατί εγώ δουλέυω σε linux :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για την λεπτομερεστατη απαντηση!

 

Απο οτι καταλαβαινω θα πρεπει να το δοκιμασω πρωτα να δω αν βολευει σαν σχημα.

 

Θα το τσεκαρω με την πρωτη ευκαιρια!

 

Και παλι ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θελεις για φορητο δες αυτο:

 

logitech v470

 

Δεν χρειαζεται καν usb receiver γιατι ειναι bluetooth ,πιανει σε πολυ μεγαλυτερη αποσταση γιατι ειναι bluetooth ,εχει σχετικα κανονικο σχημα και δεν ειναι πολυ μικρο.

 

 

 

 

 

Σε λιγο καιρο και στην Ελλαδα,μεχρι τοτε απο γερμανικο μαγαζι που το στελνει Ελλαδα με συνολο 65 ευρω.

 

http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=logitech+v470

http://www.greek-shops.de/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=2225398

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως για το λαπτοπ το θελω.

 

Δεν ειχα σκεφτει καθολου ομως τη λυση για bluetooth.

 

Δε θα τσακισει τη μπαταρία το ενεργο bluetooth? Και δεν παρεμβάλλεται στο wifi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι το είχα δεί το συγκεκριμένο ποντίκι. Το σχήμα του είναι φυσιολογικό αλλά πολυ φοβάμαι όμως ότι θα είναι μικρό και αυτό.

 

Για το αν θα σου τσακίσει την μπαταρία το bluetooth δεν το ξέρω, αν και σε μένα (Sony vaio fe21m) το bluetooth ενεργοποιείται μαζί με το wifi και δεν έχει μεγάλη διαφορά στην μπαταρία, αν και συνήθως το έχω στην πρίζα οπότε δεν έχω πλήρη άποψη.

Να παρεμβάλεται δεν υπάρχει περίπτωση. Αν δεν κάνω λάθος δουλεύουν στην ίδια συχνότητα άλλα δεν έχουν πρόβλημα. Αν κάποιος ξέρει καλύτερα θα μπορεί να σου εξηγήσει ακριβώς.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρια ενος ποντικιου bluetooth που εχω κραταει 6 μηνες.

 

Για τη μπαταρια του φορητου,διαφορα δεν κανει γιατι συνηθως ενεργοποιειται ετσι και αλλιως το bluetooth μαζι με το wifi.

Εγω δεν εχω παρατηρησει διαφορα.

 

 

 

Και φυσικα δεν ειχα κανενα προβλημα με παρεμβολες με το wifi.

 

Toσο το bluetooth ,οσο και το wifi οσο και το usb receiver του nano δουλευουν στα 2,4ghz αλλα δεν εχουν προβλημα με παρεμβολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...