Προς το περιεχόμενο

Πώς μεταφέρονται τα SMS από μια συσκευή σε άλλη;


planetman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, έκανα τη μετάβαση από sony ericsson Z600 στο z550i αλλά δεν βλέπω τα αποθηκευμένα SMS, ξαναβάζω την κάρτα SIM στο παλιό και ούτε εκεί τα βλέπει. Τί γίνεται; Τα έχασα;; :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον τα αποθηκεύει στη μνήμη της συσκευής αντί για τη sim. Δοκίμασε να τα μεταφέρεις μέσω υπολογιστή με καλώδιο usb και το pc software που δίνει η ericsson. Βέβαια το γεγονός ότι δεν τα βλέπεις ούτε στην παλιά συσκευή είναι κάπως περίεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως αποθηκευτηκαν στο τηλεφωνο κι οχι στη SIM(κι εγω το εχω παθει αυτο).Το κακο ειναι οτι στο SonyEricsson PC suite δεν υπαρχει προγραμμα οπως στα ΝΟKIA για μεταφορα των μηνυματων μεσω υπολογιστη.

 

Αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν φαινονται ουτε στην παλια συσκευη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ παλιά που είχα το SE T610 όταν έβγαζα μπαταρία και sim σε ποσοστό 95% των φορών που το έκανα μου έχανε τα μνμ που ήταν αποθηκευμένα στην συσκευή.Έχασα έτσι πολλά μνμ. Και δεν κατάλαβα και ποτέ πως και με ποια λογική τα έχανε. Είχα και ολόκληρα 2 mb μνήμη(!!!!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Κοιταξες στα αποθηκευμένα γιατί καμία φορά στις δικές μου συσκευές μόλις έκανα την κίνηση και έβγαζα την μπαταρία τα έβρισκα εκεί. Βέβαια όχι όλες τις φορές ....

Αλλά αν δεν το έχεις ελέγξει για δες το δεν ξέρεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...