Προς το περιεχόμενο

Bitcomet και Bitlord: Τι διαφορες εχουν αυτα τα δυο?


tolis_01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον, ακουγοντας ολα αυτα τα ωραια για το utorrent (spyware που τα μαρτυραει ολα στην MPAA), αφου με επιαση η μεση μου για να σηκωσω τον αζουρεα (πολυ βαρυ το ατιμο), και θελοντας να χρησιμοποιω client με τα τελευταια updates (οχι δηλ. τις κλασσικες 1.6.1 του utorrent), σκεφτηκα να κατεβασω καποιον αλλο (λιγοτερο δημοφιλη) client. Αρχικα σκεφτηκα το bitcomet, αλλα επειδη το download του ειναι απο download.com το οποιο σπανια κατεβαζει πανω απο 1KB/s, βαρεθηκα να περιμενω και κατεβασα bitlord. Ο οποιος φαινεται να ειναι ο ιδιος client με αλλο ονομα.

Τι διαφορες εχουν αυτοι οι 2? (δεν τον εχω δοκιμασει ακομα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To download.com κατεβάζει με 1 kb/s ??? Με adsl σύνδεση? Μπορείς να δοκιμάσεις και από άλλα site όπως το file hippo ή το softpedia ή το major geeks! Eίναι διαφορετικά προγράμματα που κάνουν την ίδια δουλειά! Απλά τυγχάνει να μοιάζουν εμφανισιακά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το bitlord ειναι στηριγμενο σε πλατφορμα του bitcomet τους εχω χρησιμοποιησει και τους δυο και εχω μεινει πιο ευχαριστημενος απ' οτι με το utorrent, o bitlord δεν υποστηριζεται δεν ξερω τι γινεται αυτη τη στιγμη απο εναν απο τους δυο γνωστους ελληνικους trackers. Ενα πραγμα που με παραξενεψε στον bitcomet ειναι οτι δεν ειχε pause για τα torrents (δεν ξερω γιατι) αλλα κανω μια χαρα τη δουλεια μου με stop οι seeders και leechers βρισκονται παλι πολυ γρηγορα, θα λεγα να τους δοκιμασεις και τους δυο να δεις ποιος θα σε βολεψει

 

Τωρα για ποιο συγκεκριμενες διαφορες μεταξυ τους θα σου προτεινα να το googlareis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θαναση, μου εχει τυχει πολλες φορες να σερνεται το download.com :-?

disqualified: Δεν ειμαι γραμμενος σε ελληνικους τρακερς οποτε δεν με απασχολει. Μονο απο public και εναν ξενο private (με δαιμονικο ονομα) κατεβαζω.

Εσεις τι θα προτιμουσατε? Bitlord ή Bitcomet? Ή και γενικοτερα καποιο αλλο εκτος του διπτυχου utorrent-azureus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι σαν το μικρο ξαδερφακι του αζουρεα πρεπει να'ναι ("BitTyrant is based on modifications to the Azureus 2.5 code base").

Ελπιζω να μην εχει κληρονομησει και την "παχυσαρκεια" του. Θα το δοκιμασω αργοτερα, ενδιαφερων φαινεται (ειναι και cross-platform :-D, και εχει και τυραννοσαυρο για logo :razz:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
BitTyrant is a result of research projects at University of Washington and University of Massachusetts Amherst, developed and supported by Professors Tom Anderson, Arvind Krishnamurthy, Arun Venkataramani and students Michael Piatek, Jarret Falkner, and Tomas Isdal. The paper describing how it works, Do Incentives Build Robustness in BitTorrent?[2], sought to challenge the common belief that BitTorrent's tit-for-tat transfer protocol prevents strategic clients from gaming the system. It won a Best Student Paper award at the 2007 Networked Systems Design and Implementation conference.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Bittyrant

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...