Προς το περιεχόμενο

πως να κλειδωσω το modem ρε παιδια??


g-e-o

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω την υποψια (τι υποψια δηλαδη, σχεδον σιγουρος ειμαι..) οτι ο κυριουλης απεναντι μου μπαινει και κατεβαζει απο το modem μου..πως μπορω να το καταλαβω? τι θα πρεπει να κανω ωστε να το κλειδωσω?? το modem ειναι το sagem 1540 και τρεχει σε windows vista..σας ευχαριστω πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε τολη σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση, αλλα επειδη ειμαι λιγο ασχετος, (το λεω δεν ντρεπομαι..) μηπως θα μπορουσες να μου πεις πως μπαινω στο web ιnterface και πως θα βαλω wep η wap?? τι ακριβως πρεπι να κανω?? σε ευχαριστω και συγνωμη αν σε ταλαιπωρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι router έχεις?

Το manual του router σου το έχεις?Συνήθως τα λέει αρκετά αναλυτικά στις οδηγίες πως να βάλεις κωδικό στο ασύρματο δίκτυο σου (WEP ή WPA)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστύχώς φίλε μου δεν γνωρίζω καθόου το συγκεκριμένο router για να σε βοηθήσω :(

και με μια πρόχειρη αναζήτηση στο google δεν βρήκα το manual του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις επισης να επιτρεπεις μονο στη Mac address του pc που θες να εχει προσβαση και να αποκλεισεις ολες τις αλλες.. ειναι ευκολοτερο απο Wap, wep πιστευω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μπόρεσες λογικά να δεις την σελίδα του router σου (αν όχι δοκίμασε να βάλεις στον browser σου τη διεύθυνση 192.168.1.1 ή ότι άλλο γράφει το manual σου) ψάξε να βρεις καρτέλες με το όνομα "Wireless settings" (φαντάζομαι κάπως έτσι θα είναι). Εκεί ενδεχομένως να βρεις "Wireless Clients connected", οπότε θα δεις αν συνδέεται ή όχι στο router σου. Επίσης ψάξε για "Wireless security" στα settings οπού και θα βρεις αυτά που σου λένε από πάνω για WPA ή WEP. Μην πελαγώνεις, δεν πρέπει να είναι ιδιαίτερα δύσκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...