Προς το περιεχόμενο

Τηλεφωνική απάτη απο εξωτερικό?


Pink_Panther

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα βλέπω 2 κλήσεις στο κινητό μου (που ενώ βαρούσαν μόλις το σήκωνα το κιν. έκλεινε η γραμμή λές και υπάρχει κάποιο κόλπο για να μήν χρεωθούν).

Το νούμερο που με καλούσε ήταν το +35799061399 ,

δέν έχω φίλους στο εξωτερικό οπότε ψιλιάστικα οτι κάτι πάει στραβά.

 

Προσπαθώ να βρώ απο που είναι αυτο το νουμερο και τελικα μετά απο αρκετό ψάξιμο βρήσκω στο http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mobile_phone_codes_by_country

οτι είναι τηλέφωνο απο τα νησιά Μπαχάμες!!!

Δέν έχω πάει ποτε εκεί αν και θα ήθελα να πάω. :-D

 

Μήπως ρε παιδες βγήκε καμια νέα μέθοδος απάτης των ανυποψίαστων ωστε να πάρω πισω να δω ποιος με καλεί και να χρεωθώ τρελλά? :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κάνεις ένα τηλέφωνο στον πάροχό σου να τον ρωτήσεις για το περιστατικό; Πολλά έχουν δει τα μάτια μας, μην πληρώνεις και κερατιάτικα τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάροχος μου είναι η Vodafone.

Φυσικά δεν προκηται να παρω αυτον που με κάλεσε αλλα και στην Vodafone δεν ξέρω ποιο τηλ. να πάρω,

άσε που αυτοι μπορεί να μην ειναι αρμοδιοι και να με περασουν και για τρελο Κυριακάτικα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τι σε νοιαζει ποιος σε ψαχνει, οποιος σε ψαχνει και θελει να σου μιλησει ας σε παρει να πληρωσει αυτός. Εχουμε ξεφυγει νομιζω να παιρνουμε και αυτους που μας ψαχνουν πισω..δεν παει πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To +357 που υπάρχει στην αρχή του αριθμού είναι ο διεθνής κωδικός κλήσης της Κύπρου. Αν δεν έχεις κανένα γνωστό εκεί, ίσως κάποιος να σε πήρε κατά λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...