Προς το περιεχόμενο

Modem Router ή ασύρματο?


zoolapi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω connex σύνδεση adsl 2 Mbs,την οποία παίρνω απο την αδερφή μου απο το ένα δωμάτιο στο άλλο με modem router(αυτή το εχει) και είμαι μια χαρά ευχαριστημένη με την ταχύτητα κτλ.Ηθελα να ρωτήσω,τώρα που θα μετακομίσω σε πιο πάνω όροφο,και θα είμαστε πιο μακριά,τι είναι καλύτερο να χρησιμοποιήσουμε για να μην μειωθεί η ταχύτητα και να μην υπάρχει πρόβλημα? Το ίδιο modem και όπως είμαστε τώρα(με ένα πιο μακρύ καλώδιο δηλαδή),ή ασύρματο?Είχα διαβάσει κάπου οτι όσο πιο μακρύ το καλώδιο τόσο πιο πεσμένες ταχύτητες για αυτόν που παίρνει απο το modem άλλου.Ισχύει?Είμαι λίγο ασχετη με το θέμα,ελπίζω να έγινα κατανοητή.Ευαριστώ προκαταβολικά.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει προβλημα μειωσης της ταχυτητας σε επιπεδα ιντερνετ με ενα πιο μακρυ καλωδιο...μεχρι 100 μετρα βεβαια...τωρα αν μεταφερετε δεδομενα απο το ενα pc στο αλλο μπορει να υπαρξει διαφορα, αλλα για ιντερνετ δεν παιζει προβλημα..τωρα για το ασυρματο, αν ειναι σε αλλο οροφο και οχι ακριβως απο πανω απο το router θα ειναι χειροτερα απο καλωδιο..το μονο σιγουρο, αυτα! πιστευω να βοηθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...