Προς το περιεχόμενο

anavathmisi ipologisti__SOS!


allher

Προτεινόμενες αναρτήσεις

geia sas paidia , exw pragmatika entipwsiastei apo ta themata pu sizitate gt sinexws m linontai oi apories p exw..!

 

sto prokeimeno....

 

exw ena palio pc (intel pentium 4 HT sta 3 ghz , 512 mnimi ram , tin n vidia fx 5200 me 256 mnimi , 80 giga skliro)

 

pigainw fetos foititis kai epeidi to budget dn m epitrepei neo pc thelw na m peite ti mporw na allaxw wste na to kratisw gia 1 me 2 xronia.

 

to pc to xreisimopiw pio poli gia mutimedia(musiki k video), downloading kai gia games . dn exw megales apaitiseis gia ta grafika alla tha ithela kati axioprepes!

 

 

euxaristw gia to xrono sas!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρεις μια καρτούλα γραφικών. Με 100-140 ευρώ παίρνεις πολύ καλή. 130 έχει αυτή της υπογραφής μου. Και επίσης πάρε ένα τσιπάκι 512 μνήμη Ram.

Πιστεύω θα είσαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρεις μια καρτούλα γραφικών. Με 100-140 ευρώ παίρνεις πολύ καλή. 130 έχει αυτή της υπογραφής μου. Και επίσης πάρε ένα τσιπάκι 512 μνήμη Ram.

Πιστεύω θα είσαι οκ

 

Θα είσαι σίγουρα οκ....απλά μια ενίσχυση του σκληρού σου είτε με έναν εξωτερικό είτε με έναν ακόμη εσωτερικό, θα σε βοηθούσε να προλάβεις μία ανάγκη που θα σου προκύψει πολύ σύντομα... ώντας "φοιτητής" ;-);-) ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thnx gia tis apantiseis paidia..

skeftika na parw autin tin karta http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174052&product=987751 apo to plaisio. dn exw pci express sindesi alla agp 8 .

 

einai kali?

 

kai to pc m leei oti i mnimi ram m trexei sta 333mghz . mporw na tu valw mia pu na trexei pio psila ?

 

thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να σε καλύψει και τόσο.. συνήθως αυτές οι κάρτες του 50ευρου και του 60ευρου είναι λίγο χάλια ΑΝ θές να παίξεις games.

 

Έχω την GeCube X1950XT 256MB η οποία ναί μεν κάνει 200κάτι ευρώ.. αλλά τουλάχιστον θα ευχαριστηθείς τον λόγο για τον οποίο έκανες αναβάθμιση..

 

Αν πάλι είναι πολλά τα χρήματα..πάρε την καρτούλα που λές ;)

 

Πές μας ποιό motherboard έχεις? Να σου πούμε.. για τις μνήμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τπτ μην πάρεις την 2400 για gaming. Αυτές οι κάρτες εχουν memory interface sta 64bit.ΔΕ ΛΕΕΙ. Καλύτερα να ψάξεις για καμιά 7600gs που παίζει στην ίδια τιμή, ή ακόμη καλύτερα να πας στη 2600 αν θες και dx10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι ανάγκη να δώσεις 250 ευρώ για κάρτα αλλά ουτε και να πέσεις στα 70 αν θέλεις να παίζεις. Να ξέρεις οτι αν πας και πάρεις καμια τρελή κάρτα (αν και οι πολύ καλές έχουν εκλείψει πια στα agp) τότε ο επεξεργαστής σου απλά θα την καθυστερεί. Όπως σου είπαν τα παιδιά παραπάνω μια 1950 προ/γτ ή μια 7900γς σε καλύπτουν θαυμάσια. Τώρα όσο αφορά στις μνήμες,αν αυτές που έχεις τώρα τρέχουν στα 333,τότε και να βάλεις μεγαλύτερης ταχύτητας δεν θα γίνει κάτι γιατί αυτόματα η ταχύτερη μνήμη θα χρονιστεί στη συχνότητα της μικρότερης. Ο υπολογιστής σου παίρνει ddr1 μνήμες οπότε θα πρέπει να πάρεις αυτές που τρέχουν στα 400mhz (pc3200).Ένα 512 όπως ειπώθηκε σε καλύπτει. Τέλος απο τι στιγμή που χρησιμοποιείς τον υπολογιστή σου για μουλτιμύδια στρείδια βίντεο και κατεβάσματα,ένας μεγαλύτερος σκληρός κατα προτίμηση εξωτερικός (γιατί ως φοιτητής θα πηγαινοέρχεσαι σε σπίτια φίλων,δεξιώσεις και άλλα συναφή οπότε η φορητότητα θα σε εξυπηρετήσει αφάνταστα.) Τέλος όπως καθόλου άτοπα μίλησε ο άτοπος κοίταξε αν το τροφοδοτικό σου αντέχει το φόρτο της επιπλέον κάρτας γιατί οι καινούριες είναι λίγο ζόρικες. Εγώ πάντως κατάφερα με 400αρι innovator να δουλέψω αθλον64 3200@3800 με 7900γς σταθερότατα και ακόμα κρατάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...