Προς το περιεχόμενο

Κωδικός ADSL για δύο τηλεφωνικές γραμμές...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα! Λοιπιον, έχω έναν κωδικό της Vivodi ADSL τον οποίο και χρησιμοποιώ σπίτι μου. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γίνεται να χρηισιμοποιήσω τον ίδιο κωδικό και για να έχω πρόσβαση από αλλο υπολογιστή με άλλη τηλεφωνική γραμμή. Βέβαια στην άλλη τηλεφωνική γραμμή έχω ένα modem από Conn-x... Απλά όταν τον χρησιμοποιώ μπαίνει κανονικά και μετά από ένα σύντομο χρονικό διάστημα μου κολλάει ο υπολογιστής. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?? Στην αρχική γραμμή που ενεργοποίησα την Vivodi ήταν ISDN ενώ η δεύτερη γραμμή είναι PSTN... Μπορεί να παίζει αυτό ρόλο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και η αλλη γραμμη ειναι adsl μπορεις με την προυποθεση οτι δεν θα μπαινει ταυτοχρονα κι ο αλλος υπολογιστης του σπιτιου.Μαλιστα αν το modem σπιτι σου ειναι με ethernet συνδεση με το pc πρεπει να ειναι κλειστο και απο το ρευμα ή αποσυνδεδεμενο απο το pc.

 

Βεβαια και για την αλλη γραμμη θελεις καταλληλο modem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Γίνεται τελικά να συνδεεθώ αν και ανά 15-30 λεπτά ο υπολογιστής κολλάει και θέλει επανεκκίνηση... Έχει κανείς ιδέα γιατί μπορέι να συμβαίνει αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Γίνεται τελικά να συνδεεθώ αν και ανά 15-30 λεπτά ο υπολογιστής κολλάει και θέλει επανεκκίνηση... Έχει κανείς ιδέα γιατί μπορέι να συμβαίνει αυτό??

 

Mην εχει κανενα [γ]ιο ειδες μεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Γίνεται τελικά να συνδεεθώ αν και ανά 15-30 λεπτά ο υπολογιστής κολλάει και θέλει επανεκκίνηση... Έχει κανείς ιδέα γιατί μπορέι να συμβαίνει αυτό??

 

rixe kana formataki na deis ti ginte?ektos an kolaei mono otan ise net opote dokimase kai alous drivers gia karta diktiou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...