Προς το περιεχόμενο

Διαφορες ανάμεσα στις κάρτες γραφικών...


DomenicA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέποντας αυτό το site παρατήρησα πως υπάρχουν δυο κατηγοριες στις κάρτες γραφικών

1) Κατάλογος Καρτών Γραφικών ανά Κατασκευαστή και

2)Κατάλογος Καρτών Γραφικών ανά Chipset

 

Μπρεί κάποιος να μου εξηγείς τι γίνετε? :D Ποίες η διαφορες?

Δηλαδή υπάρχουν πολλές και διαφορετικές εταιρίες που φτιάχνουν τι κάρτα γραφικών nVIDIA ?? δε είναι μια? γιατί είναι έτσι?

 

Ποίες είναι καλύτερες? στο άμεσο μέλλον σκέφτομαι να αναβαθμίσω τι δίκια μου, και γιαυτο ψαχνόμουν, μπορεί κάποιος να μου προτείνει πια μάρκα είναι καλύτερη? και γιατί..?

 

Ty in advance ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας αυτό το site παρατήρησα πως υπάρχουν δυο κατηγοριες στις κάρτες γραφικών

1) Κατάλογος Καρτών Γραφικών ανά Κατασκευαστή και

2)Κατάλογος Καρτών Γραφικών ανά Chipset

 

Μπρεί κάποιος να μου εξηγείς τι γίνετε? :D Ποίες η διαφορες?

Δηλαδή υπάρχουν πολλές και διαφορετικές εταιρίες που φτιάχνουν τι κάρτα γραφικών nVIDIA ?? δε είναι μια? γιατί είναι έτσι?

 

Ποίες είναι καλύτερες? στο άμεσο μέλλον σκέφτομαι να αναβαθμίσω τι δίκια μου, και γιαυτο ψαχνόμουν, μπορεί κάποιος να μου προτείνει πια μάρκα είναι καλύτερη? και γιατί..?

 

 

Ty in advance ;)

 

Με τα αυτοκινητα πως τα πας?

Ειναι οπως η volkwagen που σχεδιαζει ενα κινητηρα και μετα βρισκει εφαρμογη και στη skoda κ στη seat κ στην audi.

 

Aπλα στις καρτες γραφικων δεν διαφοροποιητε τοσο πολυ απο εταιρια σε εταιρια το βασικο σχεδιο.Η μεγαλυτερη -αν υπαρχει- διαφορα συνηθως ειναι στο συστημα ψυξης που μπορεις να βρεις εκτος απο passive εως watercooled και κατεπεκταση κατι ψιλες διαφορες στα ρολογια...

 

Υ.Γ Το ιδιο ισχυει και στις μητρικες με τα chipset(ati/nvidia/intel/via) πανω κατω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...