Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το Trend Micro


ppetr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δουλεύω σε ένα γραφείο με εγκατεστημένο το εν λόγω software στο server (win2k3) και στα μηχανήματά μας (win XP) ως clients.

Κάθε λίγο και λιγάκι έρχονται και μας τα φτιάχνουν γιατί πιάνουμε γιους επειδή (και καλά) κατεβάζουμε rapishare και torrents, με αποτέλεσμα να χάνουμε εργατοώρες δουλειάς και φυσικά να "τα παίρνουν" σε κάθε επίσκεψη.

 

Τους ιούς τους βρίσκει στο scan το ίδιο το πρόγραμμα, αλλά όχι όταν μπαίνουν στο σύστημα.

 

Παρένθεση: Έχω κατεβάσει τα άπειρα αρχεία σπίτι (1.2ΤΒ) εγκαθιστώ ό,τι να 'ναι στο σπίτι, παρόλα αυτά το Nod32 στέκεται ψηλά.

 

Τώρα τελευταία έχει εγκαταστήσει ένα κόκκινο πράμα (fire-something) ανάμεσα στο modem και το δίκτυο, και από χτες έχει μπλοκάρει τις σελίδες που απευθύνονται σε torrent και το rapidshare για να μην ξανακολλήσουμε και καλά.

 

Είναι αυτή σοβαρή αντιμετώπιση από εταιρία υποστήριξης?

Τι εμπειρίες έχετε από τη χρήση του Trend Micro?

 

Αυτά τα ολίγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ' ότι καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου ppetr θα συμφωνήσω με τον HexStatic! Στην εταιρεία δεν θέλει το αφεντικό να κάθονται οι υπάλληλοι και να κατεβάζουν αλλά να δουλεύουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sovarotath file.... to internet den sas to exoune ekei gia na kanete downloads alla gia tin doulia sas.

 

Firewall legetai auto pou sas eggatesthsan.

Ξέρεις τι είπε ο αφέντης τις προάλλες?

"Πάω Γαλλία, βρες μου το χάρτη για το PDA" ή

"βρες μου το τάδε τραγούδι...."

 

Εμένα *χ/ μου έχω στο σπίτι και κάνω τη δουλειά μου.

Δε μου τη σπάει αυτό. Μου τη σπάει που δε παραδέχονται ότι φταίει το antivirus (και πάνω στις δυνατότητές του θα ήθελα τη γνώμη σας)

 

Εγώ θέλω να ξανακολλήσει κάποιος να δούμε πώς θα δικαιολογηθεί ο τεχνικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Giati ama tou peis tou boss oti den brikes na katebaseis auta pou sou eipe h tou peis oti den ksereis pou kai pws na psakseis ti tha kanei , tha se apolusei?

 

Ousiastika den ekane kanena magiko o texnikos, isws tha efrakse ola ta ports pera kapoiwn basikwn, isws na perase kanena parental control application kai gia auto to logo sas exei kopsei ta downloads. Den eimai texnikos den kserw apo auta alla den nomizw na einai da toso tromero kai diskolo auto pou ekane, se polles etairies ola auta einai kleidomena gia eunohtous logous.

 

Apo tin allh den katalaba giati ta baleis me ton texniko.Thn doulia tou kanei to palikari , kai oso kai na ta kleidwsei pally arga i grigora tha ginei i malakia, xwris bebaia na ftaiei autos 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλούς εργατοπατέρες έχει αυτό το forum και αρχίζω να στεναχωριέμαι μήπως τώρα που πίνω καφέ και σερφαρω στο γραφείο δεν πράτω ορθά.

ρε δεν πάτε να κουρευτείτε αν είναι να μιλήσετε για τούς άλλους πρώτοι είστε στην νουθεσία αν είναι για τις δικές σασ ******** ειναι φυσιολογικές.

σερφαρε φίλε μου αλλά αν ήμουν εγώ το αφεντικό σου θα σε έστελνα :)

καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρεμα! :-)

 

Τους ιούς τους βρίσκει στο scan το ίδιο το πρόγραμμα, αλλά όχι όταν μπαίνουν στο σύστημα.

 

Στο σύστημα δεν μπαίνουν ως ακέραια αρχεία (RAR, EXE κλπ.). Ακέραια αρχεία γίνονται όταν ολοκληρωθεί το κατέβασμα και συναρμολογηθούν. Από τη στιγμή εκείνη γίνεται να εντοπιστούν.

 

Φαντάζομαι, δηλαδή... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρεμα! :-)

 

 

 

Στο σύστημα δεν μπαίνουν ως ακέραια αρχεία (RAR, EXE κλπ.). Ακέραια αρχεία γίνονται όταν ολοκληρωθεί το κατέβασμα και συναρμολογηθούν. Από τη στιγμή εκείνη γίνεται να εντοπιστούν.

 

Φαντάζομαι, δηλαδή... :-)

Μπορεί να είναι έτσι που το λες, αλλά σπίτι γιατί δε κολλάει τίποτα? Και έγω κατεβάσει και ποσότητες έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...