Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Vatos_locos

7900Gs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά ξέρει κανένας πως βγαίνουν τα heatpipes που έχει η 7900Gs της Msi αυτή εδώ είναι θέλω να την μοντάρω και να τις αλλάξω ψύξη και δεν βγάζω άκρη και θα τα σπάσω στο τέλος :(

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok άκυρο την βρήκα την άκρη και έχει μάπα heatpipes :( άντε σε λίγο θα πέσει Overclock να δούμε τι λέει :D

hpim1585ts4.th.jpg

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Beter Now :P

hpim1586gu7.th.jpg

αφού το άνοιξα που το άνοιξα το thread πάω να βρω max clocks χωρίς mods και θα σας πω την πρόταση μου αν άξιζε τα λεφτά της η όχι :) μετά οποιος έχει όρεξη για mods ας ακολουθήσει το thread :D

λοιπόν οποιος έχει τα φράγκα και την γουστάρει ας την αγοράσει χωρίς mod χωρίς τίποτα χτυπάει 560/700 από 450/660 και μένει άνετα στους 50 βαθμούς με την ψύξη που τις έχω εγώ

44724769qr8.th.jpg

παμε για ενα 3dMark 06

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

max τόσο έβγαλα τώρα σε λίγο θα κάτσω να την μοντάρω να δούμε τι θα κάνει και έτσι :) μετά μου έβγαζε atifacts στο ati tool και όταν ανεβάζω vga κοιτάω να μην βγάζει τίποτα στο ati tool γιατί όπως είναι γνωστό βγάζει από μονο του και η vga είναι σταθερή :)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Are Πάνο μoυ θύμισες την παλιά μου ψύκτρα. Κορυφαία.

Όλα τα λεφτά η vf-900. Aλλα δυστυχώς την έδωσα στον Delirium μαζί με την παλιά μου κάρτα γραφικών.

Δεν έκανε για την 8800 μου βλέπεις.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
:) έχει περάσει από κάρτες και κάρτες η συγκεκριμένη :D τώρα η 7900 βγήκε και ετοιμάζεται για κολλήσεις :D

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ένα πρώιμο στάδιο των mod :) μόλις στεγνώσουν οι κόλλες θα βγούνε οι μονωτικές ταινίες και θα φανούν και τα τριμερακια και όλα :P θα την ξανά ποστάρω μετά γυμνή για οποιον θέλει να την μοντάρει :D

τώρα θέλει ψύξη στους ρεγουλατόρους για το ρεύμα :)

hpim1587jf0.th.jpg

done ορίστε και γυμνή η κάρτα :D πάω να βρω max clockes now Vcore 1,51 από 1,15 :D Vdimm ακόμα stock δεν γύρισα καθόλου το trimer :D

hpim1587lf3.th.jpg

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

εδώ είναι max stable η Vga :) benchare και παραπάνω όμως :D 700/900 :D οι μνήμες πήγαν πολύ καλά στην προηγουμενη 7900gs που είχα πιάνανε 1000 αλλα ήταν 256 Mb όχι 512 όπως αυτή τώρα :D

zzmmuddmmzzdm22emi4n.jpg

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Φιλε πολυ ωραια δουλεια....

Τραβα ρε μαν kana 3dmark 2005 να δουμε κανα 10,000 να γουσταρουμε

Ελα ελα... :-)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν τραβάει παραπάνω η μνήμη ? Περίεργο και modαρισμένη κιόλλας ... hmmm Με το 3D05 τί έγινε ?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

το 3D τώρα τελειωσε όλα σε real time 3,4Ghz ο cpu με όλα τα services να τρέχουν :D γιώργο οι μνήμες δεν πάνε άλλο γιατί είναι 512Mb η προηγουμενη ήταν 256 και έφτανε χιλιάρικο

post-42566-129062952137_thumb.jpg

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Nice one Πάνο ;)

Σήμερα που έχω και εγώ χρόνο λέω να προσπαθήσω πάνω > 5000 στο 3D05 για να σπάσω το personal record μου :grin: ...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

άντε περιμένουμε και το δικό σου τότε :) εμενα μου ξέμεινε και η 7600 να την μοντάρω :P :D μπα δεν αξίζει :D

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...