Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με TSSTCorp TS-L632D.


ilgeorg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω αντιμετωπίσει το εξής πρόβλημα με το συγκεκριμένο DVD/RW drive. Προχθές έγραψα με επιτυχία ένα DVD. Αφού ολοκληρώθηκε η διαδικασία, προσπάθησα να γράψω ακόμη ένα, μέσω του Nero. Ενώ η διαδικασία εγγραφής είχε φτάσει περίπου στο 80%, εμφανίστηκε μπλε οθόνη και το σύστημα επανεκκίνησε αυτόματα. Το ίδιο μου συνέβη και χθες το μεσημέρι που προσπάθησα ξανά. Δοκίμασα να γράψω το DVD μέσω των Windows (copy files), αλλά εμφανίστηκε μήνυμα "Τα Windows αντιμετώπισαν πρόβλημα με τη διαδικασία αντιγραφής...." χωρίς να αναφέρει κάποια επιπλέον πληροφορία. Όμως με την προηγούμενη διαδικασία κατάφερα να γράψω ένα CD. Τα DVD μόνο τα διαβάζει.Ο τύπος του drive είναι TSSTCorp TS-L632D.

Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Εχω και εγω ενα προβλημα με το συγκεκριμενο DVD......

Εχω ενα laptop toshiba a300.Του περασα win 7 64bit και βρηκε μονο του drivers για το DVD...στην προσπαθεια μου να εγταταστησω drivers για την καρτα γραφικων εκανα εγκατασταση και drivers για blue ray player (κατι το οποιο δεν υποστηριζει το DVD...) Απο εκεινη τη στιγμη μου εμφανιζει 3 εικονιδια στο "Συσκευες με αφαιρουμενα μεσα αποθηκευσης" (Μοναδα DVD RW,Μοναδα BD-ROM και Μοναδα BD-ROM) και δεν μπορω να κανω εγγραφη...κανω απεγκατασταση αλλα με την επανεκινηση εμφανιζονται ξανα...απο την toshiba βρηκα μονο firmware update το οποιο αν και το εκανα δεν αλλαξε κατι... Η επομενη σκεψη ειναι να τρεξω linux για να δω αν μπορω να γραψω απο εκει...αλλα αυτο δε θα μου λυσει το προβλημα στα windows...οποιος εχει καμια ιδεα ας την πει..

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...