Προς το περιεχόμενο

adsl χωρις OTE?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλοι insomniacs.:) Ενας φιλος μου χρωστα στον ΟΤΕ κ αν δεν κανω λαθος τον εχει κοψει 1.5-2χρονια.Θελει να βαλει ιντερνετ σπιτι του και η ερωτηση ειναι η εξης :confused: -->Υπαρχει καποια συνδεση που να μπαινει στο ινερνετ χωρις να αναγκαστει να χρησιμοποιησει τον ΟΤΕ?(o σκοπος του ειναι να μην του πουν να πληρωσει τον ΟΤΕ):?:-|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fοrthnet χαλαρά!!! Χωρίς να πληρώνεις extra πάγιο από τον οτε και κρυφές χρεώσεις,και με δικό της ιδιόκτητο δύκτιο στις περισσότερες περιοχές της Αθήνας.

24kbps μόνο με 21,90 ευρώ τον μήνα,αυτα δέν γίνονται!!!

Forthnet και πάλι Forthnet!!!http://www.forthnet.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να συνδεθείς στο ιδιόκτητο δικτυο ενος εναλλακτικού πρέπει να κανει ενέργειες ο ΟΤΕ.

Αυτο ειναι σιγουρο, αν εχεις ή είχες τηλεφωνο απο ΟΤΕ.

Δεν ξερω αν ισχυει για σπιτια που δεν ειχαν ποτέ ΟΤΕ. πχ. νεόκτηστα.

 

Αλλα ο φίλος σου δεν εχει ενα νέο, ασύνδετο σπίτι. Εχει γραμμή οτε, απλά του έχουν κόψει τις υπηρεσίες επειδη δεν πλήρωνε.

 

Λογικό μου φαίνεται, οταν φτάσει η αίτηση του εναλλακτικου (εκ μερους σου) στον ΟΤΕ, να πάρουν τη γραμμή σου, να γίνει ενας έλεγχος αν εχεις παλιά χρέη και να αρνηθούν να το κάνουν αν δεν ξοφλήσει.

αυτο λεει η λογική. Τωρα, αν ο οτε ειναι τόσο χύμα και στην προχωρήσει την αίτηση, δεν ξέρω.

είτε θα ρωτήσεις κάποιον γνωστό σου μέσα στον οτε να σου πει, ειτε θα κάνεις την αίτηση και θα προσεύχεσαι να μην γινει έλεγχος για τα παλιά χρέη :)

 

Επισης η forthnet - νομίζω, αυτο ισχυε μεχρι πρόσφατα - δεν μπορει να σου δώσει 2play, αν δεν εχεις νουμερο ΟΤΕ. αλλες εταιρείες μπορούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

--rantom αυτη την αποψη ειχα κ εγω,απλα σκεφτομουν το ενδεχομενο παραχωρησης της γραμμης χωρις ελεγχο μιας κ αναλαμβανει αλλη εταιρεια μεσω αιτησεως-συμβολαιου την παραχωρηση τηλεφωνικης συνδεσης(φορητοτητα,ιντερνετ).εκτος κ αν 'πουλαει' ο οτε τη γραμμη για καθε νεα συνδεση που γινεται απο τηλ.εταιρεια,οποτε 'στη βραση κολλαει το σιδερο'.

--thanos τι εννοεις οταν λες 'Χωρίς να πληρώνεις extra πάγιο από τον οτε και κρυφές χρεώσεις'?σκεφτομαι να βαλω στο σπιτι μου vivodi με απεριοριστο χρονο ομιλιας αστικα κ υπεραστικα και adsl συνδεση.υπαρχει κατι που πρεπει να γνωριζω κ δεν το λενε?θα ηθελα πολυ να μαθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

--rantom αυτη την αποψη ειχα κ εγω,απλα σκεφτομουν το ενδεχομενο παραχωρησης της γραμμης χωρις ελεγχο μιας κ αναλαμβανει αλλη εταιρεια μεσω αιτησεως-συμβολαιου την παραχωρηση τηλεφωνικης συνδεσης(φορητοτητα,ιντερνετ).εκτος κ αν 'πουλαει' ο οτε τη γραμμη για καθε νεα συνδεση που γινεται απο τηλ.εταιρεια,οποτε 'στη βραση κολλαει το σιδερο'.

--thanos τι εννοεις οταν λες 'Χωρίς να πληρώνεις extra πάγιο από τον οτε και κρυφές χρεώσεις'?σκεφτομαι να βαλω στο σπιτι μου vivodi με απεριοριστο χρονο ομιλιας αστικα κ υπεραστικα και adsl συνδεση.υπαρχει κατι που πρεπει να γνωριζω κ δεν το λενε?θα ηθελα πολυ να μαθω.

 

Mια χαρα κινηση εκανες, θα εχεις 2 αριθμους αν θελεις να τον μεταφερεις τον ενα που εχεις απο τον οτε, και ενα θα σου δωσει η βιβοντι, εαν εκανες αιτηση για cabletv,ειναι ολα οκ αν εισαι και κοντα σe dislam η καλλιτερη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες ρωτησα την tellas και μου ειπε οτι αν θελω καινουριο νουμερο θα το εχω,χωρις να παρεμβαινει ο οτε,εκτος κ αν θελω να κανω φορητοτητα.συμπερασματικα καθε ιδιοκτητη εταιρεια τηλ. δινει νουμερα χωρις να ανακατευεται ο οτε!καλο νεο και εφικτο για οσους εχουν παρελθοντικα προβληματα με τον οτε πιστευω.αξιζει να αναφερθει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν ομως ειναι οικονομικα τα προβληματα που ειχατε με τον οτε και φτασατε στο black list, μην ελπιζετε οτι θα μπορειτε να ανοιξετε παρε δωσε σε αλλη τηλεφωνικη εταιρια.Και δεν ειναι και υποχρεωμενοι να σας αναφερουν τον λογο που δεν σας δεχονται.Τωρα γραμμες και αριθμοι τηλεφωνων ειναι και αλλες εταιριες που μπορειτε να διαλεξετε,και ειναι και πιο φτηνες απο τον οτε και πιο συχρονες εχουν να δωσουν πολλα στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, τα φώτα σας...

Θέλει να βάλει ADSL ο αδελφός μου για να μιλάμε με web camera. Περιοχή Αμπελόκηποι... Δεν έχει ΟΤΕ ούτε θέλει να βάλει...

Σκεφτόμουν για Vodafone, στα 2Μbit με 18 ευρώ επειδή έχει προσφορα 3 μήνες δώρο (για αιτήσεις μέχρι το τελος του μήνα), αλλά τελικά έμαθα ότι δεν μπορώ να βάλω το πακέτο 2Μbit πάνω στο ιδιόκτητο δίκτυο, αλλά μόνο το 12Μbit με 32.5 ευρώ. Επειδή έχει και σύνδεση Vodafone ουσιαστικά δικαιούται να βάλει 12Μbit ADSL και σταθερό Vodafone με 500 λεπτά με 30 ευρώ (καταλήγει 32.5 και αυτό αν υπολογίσουμε και το φόρο κινητής που χρεώνεται το σταθερό Vodafone).

Τι προτείνετε για την περίπτωση? Forthnet, Vivodi ή Vodafone (που ουσιαστικά με τα 3 πάγια δώρο βγαίνει 25% φθηνότερο για τον πρώτο χρόνο)????

 

Μας αρκεί και γραμμή 2Mbit.. Θέλουμε τα λιγότερα δυνατά προβλήματα και όσο μικρότερο πάγιο γίνεται... Σταθερό δεν χρειάζεται, δεν καλεί σταθερά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...